www.svethardware.cz
>
>
>

iiyama XB2380HS: ideál za danou cenu

iiyama XB2380HS: ideál za danou cenu
, , recenze
Sháníte levný IPS monitor? Tak zbystřete! Je tu iiyama XB2380HS. Tento na první pohled obyčejný monitor dokázal předvést i bez velkých marketingových řečí opravdu pěkné výsledky. Inu, směle do něj.
K oblíbeným
reklama

Ideál pro masy?


Existuje velká řada levných monitorů. Některé potřebují ke zviditelnění "nulový rámeček", jiné opravdu zajímavý design. Pak jsou zde ovšem monitory jako iiyama XB2380HS. Nikde žádné velké reklamy, médii proběhla jen krátká tiskovka a hle, monitor je to nadmíru zajímavý. A začíná to už u samotné konstrukce. - základní pohled

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Ta je totiž na první pohled pouze průměrná. Noha se zdvihem a pivotem. Co je tedy na monitoru tak zajímavé? Jde hlavně o cenu a celkové dílenské zpracování. Obvykle jsou tyto dva faktory neslučitelné a monitory s cenovkou kolem 4 500 - 5 000 Kč jsou konstrukčně dost zaostalé. Občas dokonce máte pocit, že se vám rozpadnou v ruce. Ne však iiyama. Plasty drží pěkně při sobě a i nastavování polohy je zcela přesné.


 - pohled zepředu

Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Z čelního pohledu však vyvstává první negativum. Tím je zcela nepřehledné označení tlačítek. Ta jsou totiž umístěna ve spodní hraně, která je navíc vroubkovaná. Označení tlačítek není nikterak barevně odlišeno, zkrátka pokud nevíte, kde je jaké tlačítko, tak prakticky netušíte, které co dělá. Na druhou stranu po chvilce používání máte naučený prstoklad a vlastně na popisky ani nekoukáte. Takže problém to až tak velký není.


 - náklon

Náklon monitoru


Náklon monitoru je celkem běžný. 22°vzad a 5° vpřed. Pro 23" monitor je však naprosto dostatečný. Pracovat na něm ve stoje však příliš nedoporučuji.


 - tlačítka

Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Zdvih je naopak nadstadardní. Je to dáno hlavně tím, že jde "pouze" o 23" monitor, a tak dosáhnout 13 cm není tak velká konstrukční zátěž.


 - zdvih

Zdvih je na takto velký monitor docela slušný


 - pivot

Monitor si můžete i otočit (pivot)


Horší je to s pivotem. Ten sice funguje bezchybně, ale jakmile se podíváte na monitor zepředu, tak zjistíte, že je monitor při otočení vyosený. Zkrátka a jednoduše si jej musíte posunout po desce stolu, aby byl obraz správně.


 - pohled zezadu

Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Jako konektory jsou zde HDMI a DVI, to jsou ty digitální. Pak je tu postarší analogový D-Sub, který využijí pouze majitelé starších počítačů, popř. pro diagnostické účely.


 - konektory

KonektoryDodávané příslušenství:
  • HDMI kabel, DVI kabel a D-Sub kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

iiyama XB2380HS
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23" (16:9)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (5 000 000:1)
Výrobní technologie
e-IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
6 bitů + 2 bity FRC
Rozteč bodů
0,2652 mm
Nativní rozlišení
1920×1080
Vestavěné reproduktory
Ano 2x 2W
USB HUB
Ne
Vstupy
DVI, HDMI, D-Sub
Výstup pro sluchátka
Ano
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
5,8 kg
Norma TCO
TCO 5.2
Pivot
Ano
Spotřeba
26 W
Rozměry
549×416-546×245 mm
Různé variace tohoto modelu
Ne
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů