www.svethardware.cz
>
>
>

iiyama XB2380HS: ideál za danou cenu

iiyama XB2380HS: ideál za danou cenu
, , recenze
Sháníte levný IPS monitor? Tak zbystřete! Je tu iiyama XB2380HS. Tento na první pohled obyčejný monitor dokázal předvést i bez velkých marketingových řečí opravdu pěkné výsledky. Inu, směle do něj.
K oblíbeným
reklama

Ideál pro masy?


Existuje velká řada levných monitorů. Některé potřebují ke zviditelnění "nulový rámeček", jiné opravdu zajímavý design. Pak jsou zde ovšem monitory jako iiyama XB2380HS. Nikde žádné velké reklamy, médii proběhla jen krátká tiskovka a hle, monitor je to nadmíru zajímavý. A začíná to už u samotné konstrukce. - základní pohled

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Ta je totiž na první pohled pouze průměrná. Noha se zdvihem a pivotem. Co je tedy na monitoru tak zajímavé? Jde hlavně o cenu a celkové dílenské zpracování. Obvykle jsou tyto dva faktory neslučitelné a monitory s cenovkou kolem 4 500 - 5 000 Kč jsou konstrukčně dost zaostalé. Občas dokonce máte pocit, že se vám rozpadnou v ruce. Ne však iiyama. Plasty drží pěkně při sobě a i nastavování polohy je zcela přesné.


 - pohled zepředu

Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Z čelního pohledu však vyvstává první negativum. Tím je zcela nepřehledné označení tlačítek. Ta jsou totiž umístěna ve spodní hraně, která je navíc vroubkovaná. Označení tlačítek není nikterak barevně odlišeno, zkrátka pokud nevíte, kde je jaké tlačítko, tak prakticky netušíte, které co dělá. Na druhou stranu po chvilce používání máte naučený prstoklad a vlastně na popisky ani nekoukáte. Takže problém to až tak velký není.


 - náklon

Náklon monitoru


Náklon monitoru je celkem běžný. 22°vzad a 5° vpřed. Pro 23" monitor je však naprosto dostatečný. Pracovat na něm ve stoje však příliš nedoporučuji.


 - tlačítka

Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Zdvih je naopak nadstadardní. Je to dáno hlavně tím, že jde "pouze" o 23" monitor, a tak dosáhnout 13 cm není tak velká konstrukční zátěž.


 - zdvih

Zdvih je na takto velký monitor docela slušný


 - pivot

Monitor si můžete i otočit (pivot)


Horší je to s pivotem. Ten sice funguje bezchybně, ale jakmile se podíváte na monitor zepředu, tak zjistíte, že je monitor při otočení vyosený. Zkrátka a jednoduše si jej musíte posunout po desce stolu, aby byl obraz správně.


 - pohled zezadu

Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Jako konektory jsou zde HDMI a DVI, to jsou ty digitální. Pak je tu postarší analogový D-Sub, který využijí pouze majitelé starších počítačů, popř. pro diagnostické účely.


 - konektory

KonektoryDodávané příslušenství:
  • HDMI kabel, DVI kabel a D-Sub kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

iiyama XB2380HS
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23" (16:9)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (5 000 000:1)
Výrobní technologie
e-IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
6 bitů + 2 bity FRC
Rozteč bodů
0,2652 mm
Nativní rozlišení
1920×1080
Vestavěné reproduktory
Ano 2x 2W
USB HUB
Ne
Vstupy
DVI, HDMI, D-Sub
Výstup pro sluchátka
Ano
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
5,8 kg
Norma TCO
TCO 5.2
Pivot
Ano
Spotřeba
26 W
Rozměry
549×416-546×245 mm
Různé variace tohoto modelu
Ne
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud
Microsoft potvrdil to, co se šuškalo už před řadou dní. Odhodlá se propojit svou službu Xbox Game Pass Ultimate se streamováním pomocí technologie Project xCloud. Znamená to, že si nebudeme muset kupovat ani výkonný hardware a ani samotné kopie her.
Dnes, aktualita, Jan Vítek