www.svethardware.cz
>
>
>

iiyama XB2380HS: ideál za danou cenu

iiyama XB2380HS: ideál za danou cenu
, , recenze
Sháníte levný IPS monitor? Tak zbystřete! Je tu iiyama XB2380HS. Tento na první pohled obyčejný monitor dokázal předvést i bez velkých marketingových řečí opravdu pěkné výsledky. Inu, směle do něj.
K oblíbeným
reklama

Pozorovací úhly


Kvalita pozorovacích úhlú patří mezi standard v IPS, resp. v matných IPS. Monitor trpí IPS Glow a také špinavou strukturou viditelnou hlavně na jednolitých plochách. Celkově nejvíc je to vidět na bílé a zelené ploše. Na ostatních samozřejmě také, ale není to až tak výrazné.


- pozorovací úhly


Rozložení kontrastu


Kontrast dle výrobce má být 1000:1. V jedné části monitoru byl naměřen 987:1 což je téměř tak, jak výrobce propaguje. Ovšem středu monitoru patří kontrast o cca 100:1 nižší než kontrast udávaný. Nejnižší kontrast je ovšem pouhých 544:1. To vadí hlavně z důvodu, že je kousek od kontrastu maximálního. Je to dáno průsvitem v daném místě.


 - kontrast při maximální jasu


 - kontrast při jasu 120cd/m2


Stabilita kontrastu je u dnešních monitorů obvykle velmi dobrá. A dokazuje to i dnešní iiyama XB2380HS.


Průběh jasu


Nyní jistě zbystří lidé pracující v noci. Bohužel se mohou opět usadit hluboko do židle, protože minimální jas je poměrně vysokých 72 cd/m2. Pokud pracujete v noci, tak si raději zapněte lampičku. Maximální jas 231 cd/m2 patří k průměru. Díky matné povrchové úpravě stačí i při slunném dni.


 - průběh jasu


Podsvícení


A nyní přijde asi největší rána pro tento jinak povedený monitor. Podsvícení. To je Achillova pata většiny levných monitorů a tentokrát monitor předvedl opravdu zajímavé kousky. Jas je totiž na pravé straně znatelně nižší než na straně levé.


 - podsvícení 3D graf


 - podsvícení 2D graf


 - rozložení jasu při maximálním nastavení jasu v OSD


 - rozložení jasu v procentech


 - rozložení jasu při 120cd/m2


 - rozložení jasu při 120cd/m2 v procentech


Velmi dobře to je také vidět v tabulkách. Celkem jasný skok, řekl bych až zlom přesně v polovině monitoru, je zkrátka viditelný na první pohled.


 - podsvícení přepočet na gamu 2,2 3D graf


 - podsvícení přepočet na gama 2,2 v 2D grafureklama
Nejnovější články
Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s
Pokud jde o datová centra, tam se používá docela jiný hardware, než jaký máme v běžných počítačích. Společnost Mellanox totiž představila novou síťovou kartu, která dokáže na jediném portu poskytnout 200 Gb/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz
Uživatel Redditu s přezdívkou FR33_L35T3R se pochlubil svým novým procesorem Intel Core i9-9900KS, který ukázal pracující na taktu 5,2 GHz. Toho je prý snadné docílit. A proč v titulku zmiňujeme, že jde o CPU z českého obchodu? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadrippery mají být představeny na začátku listopadu a na trh přijít později Threadrippery mají být představeny na začátku listopadu a na trh přijít později
Blíží se listopad a s ním i slíbené představení procesorů Threadripper a jejich uvedení na trh. Dle nejnovějších informací, kterým stále ještě nemusíme věřit, by tyto procesory měly být představeny 5. listopadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PowerColor: Radeony RX 5700 se prodávají velice dobře PowerColor: Radeony RX 5700 se prodávají velice dobře
Finanční výsledky společnosti PowerColor ukazují, že AMD bude asi velice spokojeno se zájmem o své nové grafické karty Radeon RX 5700. To by se tak mělo podepsat na financích samotného AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer
Za kauzu s počtem jader u procesorů AMD Bulldozer a Piledriver musí společnost AMD zaplatit odškodné ve výši 12,1 milionů USD. Na jednoho zákazníka tak může připadnout až $300. Má to však i háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů