www.svethardware.cz
>
>
>

iiyama XB2380HS: ideál za danou cenu

iiyama XB2380HS: ideál za danou cenu
, , recenze
Sháníte levný IPS monitor? Tak zbystřete! Je tu iiyama XB2380HS. Tento na první pohled obyčejný monitor dokázal předvést i bez velkých marketingových řečí opravdu pěkné výsledky. Inu, směle do něj.
K oblíbeným
reklama

Pozorovací úhly


Kvalita pozorovacích úhlú patří mezi standard v IPS, resp. v matných IPS. Monitor trpí IPS Glow a také špinavou strukturou viditelnou hlavně na jednolitých plochách. Celkově nejvíc je to vidět na bílé a zelené ploše. Na ostatních samozřejmě také, ale není to až tak výrazné.


- pozorovací úhly


Rozložení kontrastu


Kontrast dle výrobce má být 1000:1. V jedné části monitoru byl naměřen 987:1 což je téměř tak, jak výrobce propaguje. Ovšem středu monitoru patří kontrast o cca 100:1 nižší než kontrast udávaný. Nejnižší kontrast je ovšem pouhých 544:1. To vadí hlavně z důvodu, že je kousek od kontrastu maximálního. Je to dáno průsvitem v daném místě.


 - kontrast při maximální jasu


 - kontrast při jasu 120cd/m2


Stabilita kontrastu je u dnešních monitorů obvykle velmi dobrá. A dokazuje to i dnešní iiyama XB2380HS.


Průběh jasu


Nyní jistě zbystří lidé pracující v noci. Bohužel se mohou opět usadit hluboko do židle, protože minimální jas je poměrně vysokých 72 cd/m2. Pokud pracujete v noci, tak si raději zapněte lampičku. Maximální jas 231 cd/m2 patří k průměru. Díky matné povrchové úpravě stačí i při slunném dni.


 - průběh jasu


Podsvícení


A nyní přijde asi největší rána pro tento jinak povedený monitor. Podsvícení. To je Achillova pata většiny levných monitorů a tentokrát monitor předvedl opravdu zajímavé kousky. Jas je totiž na pravé straně znatelně nižší než na straně levé.


 - podsvícení 3D graf


 - podsvícení 2D graf


 - rozložení jasu při maximálním nastavení jasu v OSD


 - rozložení jasu v procentech


 - rozložení jasu při 120cd/m2


 - rozložení jasu při 120cd/m2 v procentech


Velmi dobře to je také vidět v tabulkách. Celkem jasný skok, řekl bych až zlom přesně v polovině monitoru, je zkrátka viditelný na první pohled.


 - podsvícení přepočet na gamu 2,2 3D graf


 - podsvícení přepočet na gama 2,2 v 2D grafureklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář