reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel SSD 520 a Kingston SSDNow V+200 v testu

, , recenze
Intel SSD 520 a Kingston SSDNow V+200 v testu
Výrobci neúnavně vyvíjejí nové modely SSD, a tak musíme reagovat také my s naším testem, v němž se předvedou novinky firem Intel a Kingston. Obě testovaná SSD jsou založena na identických kontrolerech firmy SandForce a obě jsou určena pro běžné spotřebitele.
Intel SSD 520 a Kingston SSDNow V+200 v testu

ATTO Disk Benchmark


Poslední čtyři grafy se tedy budou týkat testu ATTO Disk Benchmark ve verzi 2.46, abychom si také ukázali, jestli výrobci opravdu udávají odpovídající údaje u rychlostí sekvenčního čtení či zápisu. ATTO dokáže disky otestovat i na to, zda nejsou příliš pomalé při práci s malými bloky dat, protože pracuje s kapacitami od 512 B do 8 MB.

Budou zde ukázány jednak dílčí výsledky v grafech využívající testy přenosů 4kB dat (typické pro údaje o IOPS) a výsledky u 8 MB, které se zase dají považovat za ono maximálně rychlé sekvenční čtení a zápis. A nakonec přijdou na řadu výstupy přímo z ATTO pro každé nově testované SSD zvlášť.Dle specifikací by měl mít Intel SSD 520 v 4K IOPS klidně i dvojnásobný výkon v porovnání s Kingston SSDNow V+200. Ovšem tyto údaje jsou velmi ošemetné, neboť může jít o maximální hodnoty, nebo typické hodnoty a Intel uvádí pouze maximum pro celou sérii SSD 520, přičemž už ani nemusí platit to, že modely s vyššími kapacitami dosahují i vyšších výkonů. V důsledku se tak od sebe Intel a Kingston výrazně liší jen při čtení a zápis mají téměř stejně rychlý.Co se týče maximálního výkonu, který testovaná SSD dokáží předvést, ten dobře změří ATTO při testech s 8MB soubory. Kingston SSDNow V+200 ve svých specifikacích ani v nejmenším nepřehání a Intel má i zde magické slovíčko "až", takže se nelze divit, že proklamovaných až 520 MB/s zápisu tu nevidíme. Je ale třeba podotknout, že ATTO využívá při testování snadno komprimovatelná data, s čímž kontrolery SandForce dokáží velmi dobře pracovat. Proto byl proveden ještě dodatečný test v CrystalDiskMark, který ukazuje již hodnoty, které reflektují i papírově slabší hodnoty týkající se trvalého čtení 4kB dat.
Kingston SSDNow V+200 - 120 GB
Intel SSD 520 Series - 240 GB


V těchto dvou posledních testech se zvláště dobře ukazuje Intel, jenž dosahuje vysokých hodnot při zápisu, a to i v porovnání s dříve testovaným Kingston HyperX SSD 120 GB. Na druhou stranu Kingston SSDNow V+200 má průměrně rychlý zápis a podprůměrné čtení.Dílčí výsledky ATTO Disk Benchmark


Jako poslední si ukážeme slíbené dílčí výstupy z tohoto testu, kde na screenshotech můžete také vidět nastavení benchmarku ATTO, které bylo pochopitelně ve všech případech stejné, tedy 2 GB testovacích dat s bloky od 512 B do 8 MB.Kingston SSDNow V+200 - 120 GB
Intel SSD 520 Series - 240 GB
Kingston HyperX SSD 120 GB
Kingston HyperX SSD 240 GB


OCZ Vertex 3 240 GB

reklama
reklama
reklama