reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Kensington Ci85m - funkčnost v pěkném designu

, , recenze
Kensington Ci85m - funkčnost v pěkném designu
Firma Kensington je velmi dobře známá v oblasti různého příslušenství k notebookům a kapesním přehrávačům a zejména pak jako tvůrce různých bezpečnostních doplňků. V portfóliu výrobce však můžeme najít také u nás méně známou oblast zaměření na periferie, mezi které patří zejména myši. Ty však nejsou pouhým doplněním sortimentu Kensingtonu, ale naopak zahrnují vždy nějakou tu inovativní funkci nebo celý koncept. Dnes si představíme první myšku z produktové řady Ci.
Kensington Ci85m - funkčnost v pěkném designu
Kapitoly článku:
  1. Kensington Ci85m - funkčnost v pěkném designu
  2. Design a zpracování
  3. Praxe a zhodnocení
Firma Kensington se vyznačuje především svojským pohledem na koncept a vysokou funkčností a kvalitou zpracování svých produktů. Tyhle vlastnosti můžete očekávat i u dnes testované myšky Ci85m QuickStart Wireless Notebook Mouse. Výrobce v současné době vyrábí hned osm typů myšek rozdělených do dvou produktových řad - Ci a Slimblade. Všechny si jsou tvarově velmi podobné, na druhou stranu se ale od konkurence podstatně liší. Typický je pro ně oválný tvar relativně plochého těla a různé nevšední odstíny materiálu. Kensington se svými myškami snaží řešit časté problémy, které mají zejména uživatelé notebooků, čímž je v mnohých ohledech o krok před konkurencí. Zaměření také spíše směřuje pryč od současného trendu herních myšek spíše k užití v práci, při prezentacích a na cestách.Ci85m QuickStart Wireless Notebook Mouse


Dnes se podíváme na myšku Ci85m, která je zvláštní zejména řešením připojení k notebooku a svým nápaditým zeleno-stříbrným zbarvením. Balení je ve formě průhledné plastové krabice, takže si myšku můžete prohlédnout už v obchodě. Její otevírání je trošku tvrdý oříšek, ale s trochou šikovnosti se vám to podaří. Odolnost balení je vzhledem k jeho váze celkem dobrá, ovšem neopatrné zacházení při doručování by mohlo teoreticky vést k poškození vnitřních částí balení nebo samotné myšky.Obsah balení je celkem jednoduchý, přesto v krabici najdete vše, co k provozu potřebujete. Kromě myšky zde najdete dvě baterie typu AAA, adaptér pro bezdrátové spojení prostřednictvím ExpressCard a stručný uživatelský návod. Možná by se hodil nějaký ochranný obal, protože pogumované části by se mohly při cestování poškodit.Přiložená karta do Expresscard slotu je určena jak pro bezdrátové připojení, tak pro zapojení prostřednictvím kabelu s koncovkou USBmini. Výhodou oproti klasickým USB adaptérům je samozřejmě uschování uvnitř notebooku, což zajišťuje při přenášení větší komfort a samozřejmě také bezpečnost samotného adaptéru při používání. Občas se totiž stane, že o adaptér USB zavadíte - tragické následky to pak mívá jak na adaptér, tak i na USB porty, které se mohou nenávratně poškodit. Nevýhodou je naopak nutnost mít v notebooku Expresscard slot, případně ho mít volný.
ParametryModelMyš Kensington Ci85m QuickStart Wrl. Nb. Mouse
Rozměry12,5 (délka) x 6,8 (šířka) x 1,9 (výška) cm
Hmotnost78 gramů, 55 gramů (bez baterií)
MateriálPlast, z části pogumovaný
Počet tlačítek2 + 3směrné kolečko
Typ snímačeOptický
Rozlišení snímače1000 DPI
Typ baterie2 x AAA
Způsob propojení s PCbezdrátové + kabel USB mini (obojí Expresscard)
Dosahcca 1,5 metrů


Instalace a propojení s počítačem


Instalace je velmi snadná. Myšku je nejdříve nutné rozdělat a vložit do ní baterie. Nebudete na to však potřebovat ani šroubovák, protože obě části při sobě drží trojice magnetů. Soudržnost je dostatečně silná a nemusíte se obávat, že by magnety neudržely části pohromadě třeba při prudších pohybech.Baterie se vkládají do myšky klasickým způsobem do připraveného prostoru. Výdrž dosahuje podle výrobce až šesti měsíců, což je velmi slušné, navíc budete o slabých bateriích včas informováni světelnou indikací v kolečku. Po vložení baterií už můžete kryt zavřít.Nyní už zbývá pouze vložit kartu adaptéru do slotu Expresscard a vyčkat na automatické detekování systémem. Po vložení karty si jistě všimnete látkového poutka, které "trčí" z karty mimo notebook. To slouží k vytažení antény, která podstatně zlepší komunikaci se zařízením. Nevýhodou je trochu labilní uchycení, v praxi ale většinou nemusíte vystrkovat anténu celou. Také je možné ji nechat uvnitř notebooku, ale pak je nutné mít myš položenou vedle notebooku, bez problémů je to pak v případě, že máte Expresscard slot na straně, kde myš (což v případě praváků bývá spíše výjimka). Dosah bezdrátového připojení je maximálně pouze 1,5 metru - u notebooku je to ale celkem dostačující.


- Adaptér v Expresscard slotu nepřekáží, viditelné je pouze "poutko" antény -


- Po vytažení je anténa dost labilní a při neopatrném zacházení může dojít k jejímu poškození -

Z výše uvedených fotografií jste si již jistě všimli kabelu s konektorem USBmini. Výrobce nenechal nic náhodě a kromě bezdrátového připojení přidal ještě klasické propojení kabelem. Důsledkem je tedy vyšší spolehlivost a možnost používat myšku i tehdy, pokud vám dojdou baterie nebo pokud je na daném místě zakázáno používat bezdrátové technologie. Kabel je jednoduše ukrytý uvnitř myšky, omotává se kolem jejího těla do připravené drážky. Koncovka pak snadno zapadne hned vedle baterií.Připojení k notebooku pak zajišťuje opět adaptér v Expresscard slotu, který má hned vedle antény pod gumovou krytkou schovaný port USBmini. Tak kabel připojíte a můžete hned začít pracovat i v případě vybitých baterií.Výhodou myšky je také šetření baterií a ochrana optického snímače při cestování. K tomu slouží posuvná krytka senzoru, takže při jejím zavření se myš vypne a snímač je chráněn proti poškození, naopak při odkrytí začíná fungovat jak senzor, tak bezdrátové připojení.

reklama
reklama
reklama