reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Kensington Slimblade Presenter Media Mouse - prezentace budou hračka

, , recenze
Kensington Slimblade Presenter Media Mouse - prezentace budou hračka
V již čtvrté recenzi myši od Kensingtonu si přiblížíme model Slimblade Presenter Media Mouse. Název s popisem hlavních funkcí skrývá laserovou myš vhodnou k prezentacím a ovládání multimédií. Zajímavostmi jsou například laserové ukazovátko nebo kulička umožňující pohodlnější rolování. Nebude chybět i porovnání s ostatními modely této značky.
V praktickém testu si myš vedla poměrně slušně. Co se týká držení, pak je zde trochu problém s tvarem myši, ale v podstatě to není až tak zlé a za lepší mobilitu a pohodlnější držení při prezentacích to stojí. Kulička je i přes nějaké ty nedostatky v horizontálním rolování podstatně lepší než kolečko, osobně bych ji ale uvítal ve větších rozměrech. Kvalita laserového senzoru je slušná a i přes nižší hodnoty odezvy kolem 125 Hz vykazované v programech Mouse Rate Checker a Direct Input Mouse Rate je snímání dobré a neměly by byt problémy ani v horších podmínkách při cestování.Při ovládání prezentací nebo multimédií je myš užitečná a zvládne v podstatě všechny potřebné úkony. V případě nouze ji samozřejmě můžete přepnout zpět do normálního módu. Držení myši jako ovladače je díky jejímu tvaru celkem přirozené a napomáhá tomu i nízká hmotnost. Stisk gumových tlačítek není úplně ideální a ovládací panel je poměrně malý, ale po chvilce si zvyknete a nemělo by snad docházet k překlepům.
Závěr


Myš Kensington Slimblade Presenter Media Mouse patří ve své třídě k těm kvalitnějším produktům, které můžeme na trhu najít. Nabízí kromě funkce myši také alternativu k dálkovému ovládání multimédií a prezentací, mezi výhody pak také patří kulička místo klasického kolečka, laserové ukazovátko a dobrá mobilita díky hmotnosti a tvaru. Vhod přijde také výdrž baterií kolem půl roku a dosah bezdrátového připojení až deset metrů. Vyložené nevýhody bychom na myši hledali marně, ovšem pár výtek k ní určitě uživatelé mít budou. Kromě horšího držení (které kompenzuje fakt, že ji mohou používat i leváci) můžeme využít pouze dvě tlačítka, protože kulička jako středové tlačítko nefunguje. Asi největší chybou myši ale bude pravděpodobně cena, která se vyšplhala až na cca 1860 Kč s DPH. To je na myš poměrně hodně a pokud ji srovnáme s dříve testovanou Microsoft Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, která prodává za podobnou cenu, pravděpodobně by při zachování stejných funkcí většina uživatelů zvolila právě Microsoft.

Na webu www.yoursmartmouse.com můžete nahlédnout na její firemní prezentaci (web má i českou verzi).

Univerzální držení
Horší držení
Multimediální ovladač
Pouze dvě nastavitelná tlačítka
Slušná mobilita
Vyšší cena
Výdrž baterií
Ikona Odkaz na databázi
Design a zpracování
Orientační prodejní cena: cca 1860,- Kč s DPH

Za zapůjčení myši Kensington Slimblade Presenter Media Mouse
děkujeme českému zastoupení firmy Kensington.---------------------------------------- English translation of the conclusion ----------------------------------------

Kensington Slimblade Presenter Media Mouse belongs to one of the best product in its class which we could find on the market. The mouse is an alternative to remote control for multimedia or presentations and as a modern solution it uses a ball-shaped scrolling wheel, laser pointer and good mobility. Users will like its battery life of about half of year and range of wireless connection up to ten meters. I couldn't find any substantial negative points, but of course, there is always something that could be done better. For example, the shape is good for high mobility but it is not for comfortable use and effective control, there are also only two buttons and maybe the biggest mistake of this product is its high price. You can buy better alternatives, such as Microsoft Wireless Notebook Presenter Mouse 8000 which costs almost the same and it also has the same functions and in my opinion a better concept.
reklama
reklama
reklama
reklama