reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kožené pouzdro Brando pro Palm Tungsten T3

31.10.2006, Pavel Bureš, recenze
Kožené pouzdro Brando pro Palm Tungsten T3
Kapesní počítač Palm Tungsten T3 jsme vyzkoušeli s pouzdry známých výrobců, např. Krusell či Proporta. Dnes je na řadě zástupce společnosti Brando. Pouzdro zaujme elegantním vzhledem a precisním zpracováním, překoná však pouzdro Krusell?
Ve srovnání s pouzdrem značky Krusell obdobné konstrukce musíme konstatovat, že Brando je ušito na míru PDA. Palm Tungsten T3 se v pouzdře neviklá, což se nedá říct o koženém pouzdře Krusell. Díky tomu, že se počítač v pouzdře nehýbe, se s ním mnohem lépe pracuje. Pochválit musím střih, výrobce počítal i s takovou maličkostí jako je rozšíření PDA v oblasti tlačítka pro nahrávání a tomu přizpůsobil i tvar pouzdra. Obdobně jsou na tom i ostatní části pouzdra, všechny otvory pro tlačítka a konektory byly pečlivě vyříznuty.
Stehy jsou rovné a nepárají se. Někteří výrobci černých pouzder (např. PDair) používají nitě oranžové nebo žluté, Brando nikoli. Pouzdro je sešito bílou nití, která kontrastuje s černou kůží a pouzdro díky tomu vypadá o něco méně usedle než konkurenční výrobky.

Místo ohybu je vyrobeno z měkkého materiálu, který zaručuje velmi pohodlnou manipulaci s pouzdrem. Část pouzdra kryjící displej je pro ještě větší ochranu vyztužena a opatřena logem výrobce. Ve srovnání s pouzdrem Krusell obsahuje Brando pouze jednu přihrádku pro vizitky a jednu pozici pro paměťovou kartu. Nižší počet kapsiček pro vizitky nehodnotím jako zápornou vlastnost, navštívenky je ideální ukládat tam, kde se nepoškodí. Horší je to s přihrádkami na karty, některým uživatelům nebude jedna pozice stačit. Vnitřek pouzdra je vystlán měkkou látku s chlupy. Ta část pouzdra, která chrání displej, však chlupy neobsahuje, díky čemuž se nedostanou na displej, jak se tomu děje u Krusellu.
Pouzdro Brando se zapíná na magnetku. Spoj je dostatečně pevný, takže je nepravděpodobné, že by se mechanismus nechtěně otevřel. Už jsme si pomalu zvykli na to, že k většině pouzder je dodáván i klip pro připojení na opasek. K Brandu ale nic podobného nedostanete, pouzdro je totiž koncipováno pro nošení v kapse či tašce.

Kvalitní a přesné zpracováníAbsence uchycení na opasek
Vyztužený kryt displejeIkona Odkaz na databázi
Cena v době psaní recenze: 32 USD (670 Kč)

Pouzdro Brando WorkShop Tungsten T3 Clip Case zapůjčila spol. Brando, děkujeme.
reklama