www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad L512: střední profi třída

Lenovo ThinkPad L512: střední profi třída
, , recenze
V dnešní recenzi se zblízka podíváme na poněkud jinak pojatý ThinkPad, jenž se řadí mezi modely L, tedy mobilní pracovní stanice zaměřené na ergonomii, které slibují konkurenceschopnou cenu. Setkáme se zde s CPU Intel Core i5 a grafikou ATI Radeon.
K oblíbeným
reklama
V testu jsme si představili zástupce nové řady Lenovo ThinkPad L, které mají sloužit jako profesionální, ergonomické, ale cenově dostupné pracovní notebooky. U modelu L512 nechybí technologie ThinkVantage, které jsou dnes nedílnou součástí počítačů ThinkPad a jeho celkový design vychází spíše ze staré školy. Jedná se tak o notebook ve stylu náhrada za desktop, jenž si může dovolit vyšší hmotnost i větší tělo, aby se odměnil fyzickou odolností (to aspoň dle údajů výrobce), i když osobně bych očekával bezchybné zpracování s díly šasi, které k sobě dokonale padnou. To se v případě zpracování horní části základny bohužel až tak nepotvrdilo.Hardwarová výbava nám poskytne dostatečný výkon, i když tím nejlepším hardwarem řada ThinkPad L neoplývá. Porty a konektory zahrnují Express Card, eSATA, Display Port či čtečku sedmi druhů paměťových karet, ovšem bohužel jsme se nedočkali moderního rozhraní USB 3.0 či Bluetooth 3.0. Aspoň že nás Lenovo neošidilo o trackpoint a multidotykový touchpad, i když ten občas stávkuje a gesta s více dotyky ignoruje.

Co se týče displeje, webkamery, zvuku a ergonomie, jsou zde plusy i minusy. LCD poskytne živé barvy, ale na pracovní 15,6" notebook má pouze průměrné širokoúhlé rozlišení 1366 x 768. Webkamera má velmi slušnou obnovovací frekvenci i v přítmí, ovšem na úkor kvality obrazu, zvuk je sice silný, ale jeho kvalita nestojí za moc a co se týče ergonomie, tam mi osobně vadily obrazové konektory a ethernetový port hned vepředu na levém boku.

Výkon tohoto notebooku odpovídá použitému hardwaru a je vyvážený. Škoda jen, že u procesoru nepracoval Turbo Boost bezchybně a nenastavoval vždy nejvyšší možnou frekvenci. Grafický čip je bohužel vyroben 55nm technologií, což se zcela jistě podepisuje na jeho spotřebě, přičemž výkon je průměrný, ovšem pevný disk s 7200 RPM byl velmi rychlý.

A nakonec pár slov o chlazení, teplotách a spotřebě. S chladicím systémem můžeme být velmi spokojeni. Je jednak pro dané komponenty dost výkonný a také nereaguje jak splašená sardel, takže se hlučnost zvyšuje jen postupně a drží se spíše na nízké úrovni. Teploty šasi nejsou ani při zátěži vysoké a co se týče výdrže na baterie, ta je při cca 3,5 hodinách v klidu a 1,5 hodině v zátěži prostě běžná.


Odolně působící šasi
Vysoké a spíše těžké tělo
Živé barvy displeje
V horní části základny plasty nelícují
Dobrý a vyvážený výkon
Rozlišení pouze 1366 x 768
Výkonné a tiché chlazení
Starší technologie výroby GPU
Technologie ThinkVantage
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 25 000 Kč s DPH, standardní záruka 2 roky


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Lenovo ThinkPad L512 NVW3SMC poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení notebooku Lenovo ThinkPad L512 děkujeme společnosti Lenovo


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková