www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad L512: střední profi třída

Lenovo ThinkPad L512: střední profi třída
, , recenze
V dnešní recenzi se zblízka podíváme na poněkud jinak pojatý ThinkPad, jenž se řadí mezi modely L, tedy mobilní pracovní stanice zaměřené na ergonomii, které slibují konkurenceschopnou cenu. Setkáme se zde s CPU Intel Core i5 a grafikou ATI Radeon.
K oblíbeným
reklama
V testu jsme si představili zástupce nové řady Lenovo ThinkPad L, které mají sloužit jako profesionální, ergonomické, ale cenově dostupné pracovní notebooky. U modelu L512 nechybí technologie ThinkVantage, které jsou dnes nedílnou součástí počítačů ThinkPad a jeho celkový design vychází spíše ze staré školy. Jedná se tak o notebook ve stylu náhrada za desktop, jenž si může dovolit vyšší hmotnost i větší tělo, aby se odměnil fyzickou odolností (to aspoň dle údajů výrobce), i když osobně bych očekával bezchybné zpracování s díly šasi, které k sobě dokonale padnou. To se v případě zpracování horní části základny bohužel až tak nepotvrdilo.Hardwarová výbava nám poskytne dostatečný výkon, i když tím nejlepším hardwarem řada ThinkPad L neoplývá. Porty a konektory zahrnují Express Card, eSATA, Display Port či čtečku sedmi druhů paměťových karet, ovšem bohužel jsme se nedočkali moderního rozhraní USB 3.0 či Bluetooth 3.0. Aspoň že nás Lenovo neošidilo o trackpoint a multidotykový touchpad, i když ten občas stávkuje a gesta s více dotyky ignoruje.

Co se týče displeje, webkamery, zvuku a ergonomie, jsou zde plusy i minusy. LCD poskytne živé barvy, ale na pracovní 15,6" notebook má pouze průměrné širokoúhlé rozlišení 1366 x 768. Webkamera má velmi slušnou obnovovací frekvenci i v přítmí, ovšem na úkor kvality obrazu, zvuk je sice silný, ale jeho kvalita nestojí za moc a co se týče ergonomie, tam mi osobně vadily obrazové konektory a ethernetový port hned vepředu na levém boku.

Výkon tohoto notebooku odpovídá použitému hardwaru a je vyvážený. Škoda jen, že u procesoru nepracoval Turbo Boost bezchybně a nenastavoval vždy nejvyšší možnou frekvenci. Grafický čip je bohužel vyroben 55nm technologií, což se zcela jistě podepisuje na jeho spotřebě, přičemž výkon je průměrný, ovšem pevný disk s 7200 RPM byl velmi rychlý.

A nakonec pár slov o chlazení, teplotách a spotřebě. S chladicím systémem můžeme být velmi spokojeni. Je jednak pro dané komponenty dost výkonný a také nereaguje jak splašená sardel, takže se hlučnost zvyšuje jen postupně a drží se spíše na nízké úrovni. Teploty šasi nejsou ani při zátěži vysoké a co se týče výdrže na baterie, ta je při cca 3,5 hodinách v klidu a 1,5 hodině v zátěži prostě běžná.


Odolně působící šasi
Vysoké a spíše těžké tělo
Živé barvy displeje
V horní části základny plasty nelícují
Dobrý a vyvážený výkon
Rozlišení pouze 1366 x 768
Výkonné a tiché chlazení
Starší technologie výroby GPU
Technologie ThinkVantage
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 25 000 Kč s DPH, standardní záruka 2 roky


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Lenovo ThinkPad L512 NVW3SMC poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení notebooku Lenovo ThinkPad L512 děkujeme společnosti Lenovo


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek