www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad L512: střední profi třída

Lenovo ThinkPad L512: střední profi třída
, , recenze
V dnešní recenzi se zblízka podíváme na poněkud jinak pojatý ThinkPad, jenž se řadí mezi modely L, tedy mobilní pracovní stanice zaměřené na ergonomii, které slibují konkurenceschopnou cenu. Setkáme se zde s CPU Intel Core i5 a grafikou ATI Radeon.
K oblíbeným
reklama
V testu jsme si představili zástupce nové řady Lenovo ThinkPad L, které mají sloužit jako profesionální, ergonomické, ale cenově dostupné pracovní notebooky. U modelu L512 nechybí technologie ThinkVantage, které jsou dnes nedílnou součástí počítačů ThinkPad a jeho celkový design vychází spíše ze staré školy. Jedná se tak o notebook ve stylu náhrada za desktop, jenž si může dovolit vyšší hmotnost i větší tělo, aby se odměnil fyzickou odolností (to aspoň dle údajů výrobce), i když osobně bych očekával bezchybné zpracování s díly šasi, které k sobě dokonale padnou. To se v případě zpracování horní části základny bohužel až tak nepotvrdilo.Hardwarová výbava nám poskytne dostatečný výkon, i když tím nejlepším hardwarem řada ThinkPad L neoplývá. Porty a konektory zahrnují Express Card, eSATA, Display Port či čtečku sedmi druhů paměťových karet, ovšem bohužel jsme se nedočkali moderního rozhraní USB 3.0 či Bluetooth 3.0. Aspoň že nás Lenovo neošidilo o trackpoint a multidotykový touchpad, i když ten občas stávkuje a gesta s více dotyky ignoruje.

Co se týče displeje, webkamery, zvuku a ergonomie, jsou zde plusy i minusy. LCD poskytne živé barvy, ale na pracovní 15,6" notebook má pouze průměrné širokoúhlé rozlišení 1366 x 768. Webkamera má velmi slušnou obnovovací frekvenci i v přítmí, ovšem na úkor kvality obrazu, zvuk je sice silný, ale jeho kvalita nestojí za moc a co se týče ergonomie, tam mi osobně vadily obrazové konektory a ethernetový port hned vepředu na levém boku.

Výkon tohoto notebooku odpovídá použitému hardwaru a je vyvážený. Škoda jen, že u procesoru nepracoval Turbo Boost bezchybně a nenastavoval vždy nejvyšší možnou frekvenci. Grafický čip je bohužel vyroben 55nm technologií, což se zcela jistě podepisuje na jeho spotřebě, přičemž výkon je průměrný, ovšem pevný disk s 7200 RPM byl velmi rychlý.

A nakonec pár slov o chlazení, teplotách a spotřebě. S chladicím systémem můžeme být velmi spokojeni. Je jednak pro dané komponenty dost výkonný a také nereaguje jak splašená sardel, takže se hlučnost zvyšuje jen postupně a drží se spíše na nízké úrovni. Teploty šasi nejsou ani při zátěži vysoké a co se týče výdrže na baterie, ta je při cca 3,5 hodinách v klidu a 1,5 hodině v zátěži prostě běžná.


Odolně působící šasi
Vysoké a spíše těžké tělo
Živé barvy displeje
V horní části základny plasty nelícují
Dobrý a vyvážený výkon
Rozlišení pouze 1366 x 768
Výkonné a tiché chlazení
Starší technologie výroby GPU
Technologie ThinkVantage
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 25 000 Kč s DPH, standardní záruka 2 roky


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Lenovo ThinkPad L512 NVW3SMC poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení notebooku Lenovo ThinkPad L512 děkujeme společnosti Lenovo
Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře