Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LevelOne WCS-2020: low-end od jedničky

13.9.2007, Jan Vítek, recenze
LevelOne WCS-2020: low-end od jedničky
Nedávno uveřejněný velký test Wi-Fi IP kamer sice měl zástupce firmy Level One, ale pouze jednoho. Kamera WCS-2020 se tohoto testu neúčastnila, a tak její recenzi přinášíme nyní, kdy se ukáže jako jediná. Přesto ale budeme moci její výsledky porovnat s ostatními, takže pojďme na to.

Instalace


Nejdříve je třeba do mechaniky vložit dodávané CD, z něhož si nainstalujete dodávaný Camera Viewer, jednoduchý software, na nějž se podíváme na následující stránce a dále také instalační utilitu.Poté kameru připojíte nejdříve pomocí Ethernetového kabelu, abyste ji mohli vyhledat a nastavit. Vyhledání za vás provede aplikace sama, ale nastavení je již na vás. Pro ty, kteří si v tomto kroku příliš nevěří, je zde připraven průvodce a ostatní si vše radši nastaví na několika záložkách podle libosti. Zezačátku bude Wi-Fi vypnuto, ale pokud chcete, můžete si je ihned zapnout, pokud kliknete na Detail Settings, přihlásíte se na účet admin/1234 a na druhé záložce si vyhledáte váš router. My se ale na záložky detailního nastavení podíváme postupně.
Nastavení IP protokolu a komunikačních portů


Vyhledání Wi-Fi přístupových bodů a aktivace bezdrátového připojení


Nastavení e-mailového účtu pro zasílání zpráv se zachycenými obrázky


Aktivace PPPoE protokolu


Nastavení připojení k FTP serveru, kam se mohou uploadovat zachycené obrázky


Nastavení data a času, popřípadě NTP serveru pro automatickou aktualizaci


Aktivace UPnP a DDNS


Správa uživatelských účtů

Dále jsme přeskočili ještě nastavení rozlišení obrazu a také další volby v podobě restartu zařízení, resetu a aktualizace firmware. Žádný novější (přesněji tedy vůbec žádný) nebyl k dispozici ke stáhnutí.


Webové rozhraní


Následovně se po nastavení a restartu kamery můžete přihlásit přes webové rozhraní, kde se již objeví obraz a vedle něj také základní volby jako rozlišení, kvalita obrazu, framerate a další. V horní liště jsou pak volby, z nichž mnohé jsou funkčně shodné s těmi, které jsme si již představili výše, ale narazíme i tak na něco nového.


- klikněte pro zvětšení -Nastavení sítěNastavení bezdrátové sítěE-mailové a FTP účtyDetekce pohybu - funguje na celý obrazInformace o kameře, nastavení data/času a dalšíMomentální status kameryAž čtyři nastavitelné uživatelské účtySystémový log