reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
reklama

LevelOne WCS-2020: low-end od jedničky

13.9.2007, Jan Vítek, recenze
LevelOne WCS-2020: low-end od jedničky
Nedávno uveřejněný velký test Wi-Fi IP kamer sice měl zástupce firmy Level One, ale pouze jednoho. Kamera WCS-2020 se tohoto testu neúčastnila, a tak její recenzi přinášíme nyní, kdy se ukáže jako jediná. Přesto ale budeme moci její výsledky porovnat s ostatními, takže pojďme na to.
Kamera Level One WCS-2020 má k modelu WCS-2030 výkonem i funkcemi skutečně daleko. Zpracována je celá z plastu, jenž působí levně nejen na pohled, ale také dotykem poznáte, že se uprostřed snadno prohýbá, s objektivem nelze vůbec pohodlně ostřit a také základna podstavce by neměla být v žádném případě plastová, ale kovová, jako měly i ty nejlevnější kamery minulého testu.Její instalace je bezproblémová, avšak při používání jsem zaznamenal několik náhlých odpojení od Wi-Fi sítě, kdy kamera přestala reagovat i na pingy a musela být restartována. Avšak to se stávalo výhradně při změnách nastavení přes webové rozhraní a je také otázkou, kde přesně je chyba. Kvalita obrazu je také diskutabilní. Největší problém jsou asi barvy, kde má WCS-2020 tendenci předvádět scénu poněkud upravenou do tónů fialové, což dokazuje víc představených screenshotů. Dále bylo vidět především na zachycené koláži, jak žlutá barva leckde přechází v zelenou. V případě snímání v prostředí se slabým osvětlením předvádí kamera na svou cenu celkem dobrý výkon. Za své peníze zde prostě dostanete odpovídající produkt.


Dostatečná ostrost
Vnější zpracování pokulhává
Slušné snímání za slabého osvětlení
Obraz laděn do fialova
Odpovídající výkon
Ikona Odkaz na databázi
Orientační cena: 3600,- Kč s DPH

Za zapůjčení kamery Level One WCS-2020 děkujeme firmě SWS a.s.---------------------------------------- English translation of the conclusion ----------------------------------------

IP camera Level One WCS-2020 really has no power, nor functions to compete with model WCS-2030. It is wholly made of plastics, so it looks and even feels cheap, because one may easily bend it in the middle. Also its lens is hard to rotate (focus) and the base of camera's stand shouldn't be made of plastics, but metal, like even the cheapest models' stands from the previous test are.

The installation procedure is without problems, but during testing I noticed several sudden disconnections from Wi-Fi router (Linksys WRT54G), when the camera stopped responding (ping timeouts) and had to be restarted. However, this happened only during some changes in configuration using web interface and the source of this problem also is not clear. The picture quality varies. The greatest problem are colours, where WCS-2020 tends to twist them a bit into violet tint, which can be seen on various screenshots. Next, you can see (esp. in the collage) yellow colour turning into green. Performance in low-lighted environments was good, considering the price, so altogether, for your money you'll get a decent product.
reklama