Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG Flatron L1970HR - LCD s odezvou 2ms

25.7.2006, Pavel Kovač, recenze
LG Flatron L1970HR - LCD s odezvou 2ms
V poslední době jsme se zaměřovali na dražší panely, a tak nastal ten správný čas se přesunout k levnějším modelům pro širší skupinu uživatelů. A takový je právě LG Flatron L1970HR s udávanou dobou odezvy 2ms a technologií TN. Jsou reálné odezvy opravdu takové, jaké výrobce udává?

Celkové hodnocení


Monitor je vskutku ve znamení perfektní odezvy. Pokud tedy hledáte LCD panel, který bude primárně určen pro hraní akčních her, je právě tento tím pravým. Papírová odezva se při měření pomocí osciloskopu potvrdila. Díky vysokému kontrastu je i sledování filmů velmi příjemné a to i přestože má monitor nepříznivý poměr stran 5:4. Hraní her je na tomto monitoru opravdu zážitkem, který se nezapomíná, což je způsobeno hlavně opět skvělou odezvou a vysokým kontrastem.


Co se týče barev, tak zde monitor příliš neexceloval, dithering nevidíme rádi. Navíc barvy jsou výrazně pastelové, což je pro úpravu fotek naprosto nevhodné. Díky zastaralé technologii jsou také pozorovací úhly celkem malé. S tím ovšem výrobce nemůže nic udělat a je to vlastně jen otázka peněz.
Ve výsledku jde tedy o monitor s výrazně nadprůměrnou odezvou, která se hodí především pro hráče. Barevné podání a pozorovací úhly jsou lehce podprůměrné, ale je to způsobeno především technologií.

Opět zde máme odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s novou metodikou pomocí osciloskopu. Databáze těchto monitorů se začíná rozrůstat a již přináší své ovoce.


Výborná odezva!
Lehce znatelný dithering
Podsvícení
Pastelové podání barev
DVI vstup
Nízké pozorovací úhly
Ikona Odkaz na databázi
Ergonomie
Orientační cena: 11 000,- Kč s DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu LG L1970HR-BF - LCD 19 poskytuje server Heureka.cz


LCD panel LG L1970HR zapůjčila společnost BGS LEVI Czech, které tímto děkujemeZa poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřících přístrojů.