Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG GW620 Etna: Smartphone na léto i zimu

12.4.2010, Pavel Bureš, recenze
LG GW620 Etna: Smartphone na léto i zimu
Pětimegapixelový fotoaparát, vysouvací QWERTY a Wi-Fi, to jsou hlavní přednosti prvního telefonu LG s OS Google Android. Prosadí se díky ceně a napojení na sociální sítě, nebo dají zájemci přednost značkám typu HTC s mnohem větší uživatelskou základnou?
Kapitoly článku:
Přestože se jedná o první smartphone s operačním systémem Google Android z dílny společnosti LG, zaujme přístroj hned několika parametry. Za zmínku stojí např. výsuvná hardwarová klávesnice, která nebývá u chytrých telefonů s tímto systémem příliš častá, konkurence totiž většinou sází na zadávání znaků prostřednictvím klávesnice na displeji. Další zajímavou položkou v oficiální specifikaci je kapacita baterie, LG GW620 totiž dostalo do vínku 1500 mAh akumulátor, což sice samo o sobě nic neznamená, ale uvedená hodnota dává tušit, že by smartphone na jedno nabití mohl vydržet o něco déle nežli konkurence.

Přestože 5 Mpix snímač, kterým LG disponuje, nepatří mezi dnešní špičku, stále jde o nadprůměrnou hodnotu, která potěší všechny, jež chtějí pořízené snímky dále upravovat (ořezávat) či třeba tisknout. Rovněž je třeba vyzdvihnout podporu UMTS, přítomnost Bluetooth 2.0, 802.11b/g, GPS přijímač a 3,5 mm zvukový výstup, takže člověk nemusí shánět a často za velké peníze kupovat redukci z proprietárního výstupu. Další základní parametry jsme pro vás shrnuli v tabulce:


Technická specifikace LG GW620 Etna
KategorieSmartphone
VýrobceLG
OSGoogle Android 1.5
Rozměry109 x 55 x 16 mm (š x v x t)
Hmotnost139 g
OvládáníQWERTY, Dotykový displej
ProcesorQualcomm MSM7200A 528 MHZ
Paměť ROM512 MB (k dispozici cca 160 MB)
Paměť RAM256 MB (k dispozici cca 110 MB)
DisplejTransreflexivní TFT LCD
Rozlišení320 x 480
Barevnost65 536
Úhlopříčka76,2 mm
SlotymicroSD (Transflash)
RozhraníHSDPA,HSUPA, UMTS, GSM (900, 1800, 1900 MHz), GPRS, EDGE, Audio In, Audio Out, Bluetooth 2.0, GPS, Digitální fotoaparát 5 Mpix, FM rádio
BaterieLi-ion 1500 mAh
Mikrofonmono
Repromono


Balení


LG GW620 určené pro evropský trh se dodává v překvapivě malé kartónové krabici, která kromě smartphonu obsahuje také náhlavní soupravu, 1500 mAh akumulátor, uživatelský manuál, microUSB kabel včetně redukce do zásuvky, nechybí ani paměťová karta o kapacitě 1 GB. Krabice sice žádné CD neobsahuje, ale ovladač modemu lze stáhnout z webových stránek výrobce. Instalace ovladačů ovšem nebyla jednoduchá, je třeba manuálně editovat INF soubor, aby počítač s Windows XP vůbec rozpoznal nový hardware.

LG dodává také jednoduchá sluchátka, která fungují rovněž jako náhlavní souprava. Kvalita zvuku se nijak výrazně neliší od jiných sluchátek, které jsou běžně přibalovány k mobilním telefonům. Díky konstrukci (in-ear) jsou bassy lehce zvýrazněny, s kvalitnějšími sluchátky v ceně od 600 Kč se však dodávaná náhlavní souprava srovnávat nedá.


V krabici spolu se smartphonem najdeme USB kabel, napájecí redukci, uživatelský manuál a sluchátka
- pro zvětšení klikněte -


Design


Testovaný smartphone patří mezi relativně malé množství přístrojů, které na oficiálních fotografiích vypadá hodně odlišně než ve skutečnosti. Podle mnoha lidí, které jsme oslovili, vypadá LG GW620 na snímku spíše jako telefon pro teenagery. Může za to zejména barva klávesnice, která ve skutečnosti není tak křiklavá a působí decentněji, stejně jako celý smartphone. Je to dáno zejména sázkou na klasiku, tj. na černou barvu, díky které LG asi nedostane cenu za inovativní design, ale rozhodně většinu zájemců neodpudí.


Přestože LG dostalo do vínku o 1" menší displej než Toshiba TG01, lze díky lehce upravitelné domovské obrazovce na displej dostat mnoho podstatných informací
- pro zvětšení klikněte -


Prozkoumáváním smartphonu ze všech možných stran člověk jen těžko narazí na nějaký opravdu zajímavý designový prvek, který by ho upoutal. Za zmínku stojí alespoň stříbrošedivý proužek v té části, ve které se po vysunutí objeví pětiřadá QWERTY klávesnice, jíž se budeme věnovat o několik odstavců později. Stejně jako většina dnes prodávaných smartphonů, tak i testované LG je plastové, jen malá část nad displejem je kovová.


- pro zvětšení klikněte -