www.svethardware.cz
>
>
>

LG L227WT-PF - další 22" LG v testu

LG L227WT-PF - další 22" LG v testu
, , recenze
Do redakce dorazil další LCD monitor od firmy LG a stejně jako ostatní byl podroben náročným testům na barvu, odezvu, pozorovací úhly a ostatní parametry. LG tomuto modelu vtiskl svůj oblíbený černý design, který se lehce podobá iPodům. Pojďme se společně podívat na tento kousek podrobněji.
K oblíbeným
reklama

Tradiční LG design


Když se řekne LG a LCD monitory, tak se asi každému ihned vybaví černý monitor s "kapičkou" ve spodním okraji pro tlačítko power, lehce zakulacené rohy a lesklý, fešný design. Přesně takto by se dal popsat i dnes recenzovaný monitor který má čím zákazníky oslovit. Když se kouknete na lehce zakulacené rohy, tak vás jistě napadne, že design je podobný předchozí generaci iPodů. To samozřejmě nemusel být účel, ale designéři se asi nechali "někde" trošku inspirovat. Dnes však nová generace iPodů vypadá lehce jinak, a tak už je tato podobnost čistě náhodná :-).


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Rámeček je lesklý, černý a bohužel i velmi zvýrazňuje otisky prstů. Osobně radeji preferuji matný povrch, který se lépe udržuje, ale je to čistě otázka vkusu a věřím, že lesklý design se líbí velké části uživatelů. Podstavec je lehce zvrásněný proužky, avšak zachoval si stále vysoký lesk. Samotné polohování je však celkem neprakticky provedeno. Pokud chcete monitor zafixovat v kolmé pozici ke stolu, tak vám to dá dost práce, protože s největší pravděpodobností se sám od sebe překlopí lehce dopředu. Obvykle jej tedy budete mít v permanentním lehkém záklonu. To sice vzhledem k nižšímu posazení monitoru nevadí, ale proč by to nemohlo být lepší, že?


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Čelní pohled prozrazuje vysoký lesk rámečku, naštěstí se LG oprostilo od lesklého povrchu obrazovky, který nepřináší až tolik výhod oproti sice jedné, avšak naprosto zásadní nevýhodě v podobě odrazu pozorovatele při tmavších scénách. V pravém dolním rohu rámečku naleznete tlačítko pro zapnutí monitoru, které lehce modře svítí. Jas modré diodky není nikterak velký, a při běžné práci vůbec neruší. Pod tímto tlačítkem naleznete i tlačítka pro ovládání OSD menu, ty mají velmi dobrý stisk a orientace v menu je díky nim vcelku snadná.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Zde již máme detail tlačítek pro ovládání OSD menu. Popisky jsou umístěny na přední straně rámečku a jsou velmi dobře čitelné i ve tmě.


Tlačítka na ovládání OSD menu

Zadní strana skrývá tradiční VESA konektory pro pověšení na zeď s roztečí 100 mm. Noha se dá lehce rozebrat a vy můžete schovat kablíky do jednoho tunelu. Díky tomu nejsou poté kabely vidět z čelního pohledu a monitor vypadá čistě.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Data můžete do monitoru ládovat dvěma způsoby. První je klasický analogový D-Sub, druhý je modernější digitální DVI-D, který samozřejmě poskytuje daleko lepší kvalitu obrazu a další výhody.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • D-Sub kabel
  • DVI-D kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

LG 227WT-PF
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
5000:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/170°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-D
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 100 x 100 mm
Hmotnost
5,7 kg
Norma TCO
TCO 03
Pivot
ANO
Spotřeba
typ. 45 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena viz graf v poslední kapitole


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek