Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG M2482D: Monitor či televizi? Proč ne obojí?

19.7.2012, Pavel Kovač, recenze: specifikace produktu
LG M2482D: Monitor či televizi? Proč ne obojí?
LG si pro nás připravil nový monitor, který je navíc vybaven DVB-T/C tunerem. Navíc se pyšní A-MVA technologií, slušnou odezvou a netradičním designem. Jak si vede tento nadějný monitor a televize v jednom v našich testech? To se dozvíte v recenzi.

Interpolace obrazu při nižším rozlišení (1280 x 800)


U monitoru, který má jasné zařazení i jako televize je třeba řádně prozkoumat i interpolaci. V našich končinách je totiž HD signál v pozemním vysílání stále trošku pozadu, a tak si těžko užijete televizi v nativním rozlišení. Interpolace patří k výraznému nadprůměru. Linky jsou relativně ostré, text dobře čitelný a hlavně efekt moaré se prakticky nevyskytuje! S tím se jen tak nesetkáme.
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -


Regulace jasu


V jedné z předchozích kapitol jsem upozorňoval , že regulace jasu je ve velkém rozsahu, a to od 12 cd/m2 do 239 cd/m2. Obával jsem tak se pomalé pulzní regulace. Naštěstí si monitor vedl velmi dobře. Frekvence blikání LED je celých 300 Hz. Zkrátka paráda a rozhodně nebude unavovat vaše oči.


Spotřeba


Protože je regulace jasu ve velkém rozsahu, tak lze očekávat i nízkou minimální spotřebu. To se také potvrdilo. 11 W jako minimum není špatné. Také světelný výkon patří k tomu lepšímu.

Spotřeba při 120 cd/m2 je 18,7 W. Náklady na provoz monitoru za rok jsou 174 Kč.

Dnes testovaný monitor má světelný výkon 1,7 lm/W.