reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

LG M2482D: Monitor či televizi? Proč ne obojí?

, , recenze: specifikace produktu
LG M2482D: Monitor či televizi? Proč ne obojí?
LG si pro nás připravil nový monitor, který je navíc vybaven DVB-T/C tunerem. Navíc se pyšní A-MVA technologií, slušnou odezvou a netradičním designem. Jak si vede tento nadějný monitor a televize v jednom v našich testech? To se dozvíte v recenzi.

Monitor LG M2482D: celkové hodnocení


A jak si tedy vede tento monitor a vlastně televize v jednom? Na první pohled jde o velmi zajímavý počin, který si jistě své zákazníky najde. Podívejme se tedy na jeho klady. Prvním kladem je kvalitní dálkové ovládání, které opravdu od toho televizního nerozeznáte. Také OSD menu patří televizím a je pěkně přehledné. Navíc je zde bezproblémová čeština. Co se týče barevného podání, tak to má ve výchozím nastavení hodně chladnou teplotu. Jinak však špatné rozhodně není. Hlavně má velký kontrast, který je pro televizi více než žádoucí. Také pozorovací úhly patří k těm lepším. Sice nemají takovou barevnou stálost jako IPS displeje, ale jinak jsou velmi slušné.

Nyní však přijdou na řadu negativa. Prvním a asi nejdůležitějším je pomalá odezva. Zkrátka na dnešní dobu jsou hodnoty kolem 27 ms docela děsivé. To však mluvím o odezvě rise, u odezvy fall jsou hodnoty lehce nižší, a to 17,6 ms v průměru.

Také podsvícení není zcela ideální. Problém je hlavně v poklesu jasu u krajů. Naštěstí tyto poklesy nejsou až tak rychlé a při běžném pohledu si jich vlastně moc nevšimnete. Každopádně matematika je v tomto neúprosná.

Také ergonomie není zcela ideální, vlastně je pouze základní. Náklon vpřed a vzad, nic víc. Ve výsledku jde tedy o lehce podprůměrný monitor. Pokud vám však nevadí horší odezva, tak si připočtěte nějaké to procento k dobru. Bohužel odezva je vidět i u filmů, a to u monitoru s televizním tunerem nevidíme zrovna rádi.

Pokud bych hodnotil toto zařízení pouze jako televizi, tak se posuneme do lehce lepších procentuálních výšin. Ergonomie nám totiž odpadá (obvykle si televizi dáte na držák či stolek) a podsvícení není až tak důležité. Důležité jsou hlavně průsvity, kterými tento monitor netrpí. Také studenější barevné podání je u televizí docela obvyklé.

V procentuálním vyjádření se tedy dostáváme k hodnotě 41%, což je opravdu podprůměr. Největší zásluhu na tom má právě pomalá odezva s hodnotou 14%.

Monitor je vhodný pro:


1) Sekundární monitor do obytného prostoru či kuchyně
2) Jako všestranný monitor například pro děti
3) Například monitor do ložnice pro snadné připojení notebooku a sledování televize zároveň

Monitor a televizi si určitě užijí fanoušci filmů a seriálů, dívající se v ložnici, kuchyni či obýváku. Máte totiž možnost si pustit jak televizi, tak přes notebook nějaký ten oblíbený seriál. Nesmíte však zapomenout na fakt, že velkou televizi nenahradí, a také nenahradí zcela monitor. Jde zkrátka o kompromis.


Plusy


+ Dobré pozorovací úhly
+ Vysoký kontrast
+ Slušné barevné podání (ale v základu studenější)
+ Podsvícení bez průsvitů
 
 

Minusy


- Opravdu pomalá odezva
- Podsvícení není bezchybné
- Pouze základní ergonomie
 
 
Cena v době testování: cca 6.000 Kč s DPH
 
 
Za zapůjčení monitorů LG M2482D děkujeme obchodu ALFA COMPUTER

Jak hodnotíte monitor LG M2482D?
V anketě šlo hlasovat od 19.7.2012 do 17.7.2013. Počet hlasujících: 13
Výborný0 %
Průměrný54 %
Špatný46 %
reklama
reklama
reklama
reklama