reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Libra Series LF-01B: netradiční Chieftec

, , recenze
Libra Series LF-01B: netradiční Chieftec
Chieftec není zrovna běžným výrobcem počítačových skříní určených pro herní sestavy, i když své zkušenosti s nimi také má. My se dnes podíváme na to, co přináší model Libra, který je za herní skříň označen a už dle pohledu to nebude běžný Chieftec.
Libra Series LF-01B: netradiční Chieftec
Společnost Chieftec dobře známe jako výrobce poctivých a těžkých počítačových skříní, které se v průběhu času moc neměnily a ignorovaly různé módní výstřelky. To ovšem vůbec neplatí o Libra Series (LF-01B), která se naopak snaží nabídnou to samé co nejnovější herní modely jiných výrobců a chybí jí už jen podsvícení. Jinak tu máme regulátory otáček, dokovací stanici pro pevný disk či SSD, spodní pozici zdroje, otvory pro hadičky vodního chlazení a především kupu ventilátorů a ventilátorových pozic, které však málokdo pořádně využije.
- klikněte pro zvětšení -


Pak se také z 1mm plechu SECC, který ke značce Chieftec patří asi jako hliník k Lian Li, stal pouze 0,6mm plech a přibylo několik nelogičností v návrhu, mezi něž můžeme zařadit i zmíněné ventilátorové pozice vytvořené v obvyklém stylu čím více tím lépe. Dále sem patří hned spodní pozice pro zdroj i dodatečný ventilátor, který bude i přes vysoké nohy skříně kvůli prachovému filtru téměř připlácnutý na podlahu, dále tu není žádný otvor v trayi pro protažení dodatečného napájení procesoru, s čímž je spojen i příliš úzký prostor pro kabely mezi trayem a pravou bočnicí.

Na druhou stranu se mi líbil posuvný držák karet spojený s ventilátorem pro jejich ofukování, což považuji za dobrý nápad, ovšem jinak jde bohužel pouze o variaci na dobře známé téma herních skříní.


Plusy+ Regulátory otáček + 5 ventilátorů
+ Držák karet s ventilátorem
+ Dokovací stanice pro disky či SSD

Minusy- Pouze 0,6mm SECC
- Nedokonalá správa kabeláže
- Zpracování spodních prachových filtrů

Cena v době testování: cca 1 900 Kč s DPHVývoj ceny v českých e-shopechGraf ceny produktu Chieftec LF-01 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>Ceny podobných modelů:


Enermax Fulmo Advanced
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Cooler Master CM-690 II
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
BitFenix Raider
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Antec Nine Hundred Two V3
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Aerocool Bx-500
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení skříně Libra Series LF-01B děkujeme Chieftecu.----------------------------------- English translation of the conclusion -----------------------------------

Chieftec is a well-known manufacturer of solid and heavy computer cases which did not change much in time and they also successfully ignored various fads. However, this does not apply to the tested Libra Series (LF-01B) which on the contrary offers the same as other modern gaming cases from other companies, other than LED lighting. Otherwise there is fan speed regulators, HDD or SSD docking station, bottom PSU position, holes for water cooling tubes and especially a pile of fans and fan positions which almost nobody can put to use.

Another thing is that commonly used 1mm SECC, that is to Chieftec as aluminium is to Lian Li, changed into just 0,6 SECC and there are also some imperfections in the design. Among these belong the bottom fan and PSU positions equipped with thick dust filters which will be despite the tall case stands almost lying on the floor. Next, there is no hole in the tray for the EPS +12V cable and that is connected with too narrow space between the tray and right side panel - a place to put cables.

On the other hand, I liked the adjustable card holder/fan for their cooling, which is quite a good idea. But this does not change the opinion that Libra is just a variation to the well-known theme of gaming cases.


Vývoj ceny testovaného produktu:


Jak hodnotíte skříň Chieftec Libra LF-01B?
V anketě šlo hlasovat od 17.7.2012 do 5.7.2013. Počet hlasujících: 4
Výborná25 %
Průměrná75 %
Špatná0 %
reklama
reklama
reklama