reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Logitech G15 Gaming Keyboard - průkopnická klávesnice

, , recenze
Logitech G15 Gaming Keyboard - průkopnická klávesnice
Dnes si představíme novinku z dílny Logitechu, herní klávesnici G15 Gaming Keyboard, která nabízí poměrně zajímavé funkce, jimž kromě 18 programovatelných G kláves dominuje novinka - víceúčelový displej. Dále je vhodné zmínit modré podsvícení kláves, které může zaujmout nejednoho workoholika nebo náruživého hráče.
Logitech G15 Gaming Keyboard - průkopnická klávesnice
Klávesnice mě příjemně potěšila kvalitou svých kláves. Ty mají subjektivně příjemný zdvih i odezvu a také jsou velmi tiché. Testovaná klávesnice také nebyla lokalizována a tak chyběly popisky české klávesnice. Vadou na kráse bylo pro mě rovněž velmi malé naklonění klávesnice – celá je totiž položena až moc naplocho, takže bych uvítal trošku vyšší zadní nožičky. Ty samy o sobě by mohly být lépe řemeslně provedeny; rády totiž vyskakují ze svého uložení.Podsvícení má bohužel také poměrně daleko k dokonalosti. Pokud se podíváte na klávesnici seshora, je vše v pořádku a svit je rovnoměrný. Ovšem pokud se na klávesnici díváte klasicky při psaní, tedy zhruba ze 45°, zjeví se ‘mřížková’ struktura, která má za následek nerovnoměrný svit, což u některých kláves s malými popisky způsobuje, že jsou z poloviny nečitelné.Popisky kláves jsou logicky průhledné, aby mohly být prosvíceny. Ovšem na černých klávesách se v šeru zprudka zhoršuje jejich kontrast, takže ve světle, ve kterém na normální klávesnici není problém popisky přečíst, se už zde musí zapínat podsvícení.


USB konektor na pravé straně

Již jsem se rovněž zmínil o funkci klávesnice coby USB rozbočovače. USB porty jsou na klávesnici celkem dva, umístěné vzadu po stranách displeje. Pro orientaci uživatele, aby nemusel při každém připojení kabelu hledat skrytý port, jsou svrchu natisknuty popisky.


USB konektor nalevo a ústí kabelu k PC


Displej a multimediální klávesy


Grafický jednobarevný displej je umístěn ve vyklápěcím panelu a má rozměry 93x27mm. Podsvícení je bílé a jeho intenzita se nastavuje spolu s intenzitou podsvícení kláves. Čekal jsem ale také, že se displej automaticky zaklapnutím zhasne, ale není tomu tak. Na tom by měl Logitech ještě zapracovat.
Pod displejem jsou ukrytá tlačítka ovládající video a audio přehrávače. Jejich funkci jsem vyzkoušel ve Windows Media Playeru, ve kterém fungovaly bezchybně. Stejně tak kolečko ovládající hlasitost hlavního (Master) výstupu zvukové karty se mi velice líbilo - odpor otáčení má tak akorát a nijak se nekývá.Nastavení displeje si ukážeme při představení ovládacího programu. Mezitím si na zadní straně můžeme všimnout varování a doporučení Logitechu, co se týče bezpečnosti práce a ergonomie. V podstatě nám sdělují, abychom seděli pohodlně, s bolestí šli k doktorovi, neseděli dlouho u PC a když už, tak ve správné poloze. Také varují, že nesprávné, nebo příliš dlouhé užívání klávesnice může vést k zranění. Ovšem proti žalobám se nějak bojovat musí.

reklama
reklama
reklama