Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Logitech G9: nový idol pro hráče?

14.11.2007, Michal Učeň, recenze
Logitech G9: nový idol pro hráče?
Logitech má na kontě už několik úspěšných myší pro hráče. V konkurenci s Razerem v čele je ale dnes těžké se prosadit. Situaci může strhnout na stranu Logitechu právě G9 Laser Mouse kombinující zajímavé funkce a technologické inovace.
Zajímavostí myši je indikace na svrchní straně, kterou jsme už ale viděli u předchůdců z řady G. Tentokrát je ale indikace zajímavější o možnost volby barvy podsvětlení, čímž získává nový rozměr. Kromě klasického přepínání rozlišení DPI lze díky tlačítku na spodní straně myši přepínat i profily nastavení uložené v myši. Se změnou profilu se pak změní i barva, a tak máte o aktuálně zvoleném nastavení přehled. Indikace je navíc umístěna pod prstem ovládajícím levé tlačítko, takže vás nebude nijak rušit.

Držení myši je velmi dobré u obou přiložených krytů, rozdíly jsou zejména ve výřezu na palec, způsobu držení myši a materiálu. Oba dva nástavce mi ale v podstatě vyhovovaly a neměl jsem ani problémy s dostupností tlačítek, snad jen přepínání DPI je trochu těžší, ale to je z už z dříve zmíněného důvodu ochrany proti nechtěnému přepnutí. Jedinou nevýhodou je špatná použitelnosti myši pro leváky, kteří by se měli poohlédnout po některém univerzálnějším modelu.

Myšku jsem podrobil tradičnímu testu měření frekvence a dopadla podle očekávání velmi dobře. Výrobce už v programu SetPoint umožňuje změnu vstupní obnovovací frekvence, a tak bylo celkem jasné, jaké hodnoty by měly být naměřeny. V programu Mouse Rate Checker byly znatelné výkyvy, ale hodnota 1000 Hz padla docela často, což potvrdil i druhý program Direct Input Mouse Rate.Závěr


Po týdenním testování Logitechu G9 Laser Mouse musím uznat, že mě velmi příjemně překvapila. Design je výborný a konečně se odpoutal od vyjetých kolejí série MX. A stejně tak dílenské zpracování je téměř bez chybičky. Z pozitivních vlastností můžeme jmenovat velmi dobrou ergonomii, kterou ještě mohou v budoucnosti vylepšit nové kryty, variabilitu nastavení v software SetPoint, možnost upravení hmotnosti, módy otáčení kolečka a přepínání mezi profily. Problémy jsem neměl ani s dostupností tlačítek. Co se týká snímání, pak laserový senzor s rozlišením snímání 3200 DPI už nevykazuje prakticky žádné uskakování kurzoru ani při velmi prudkých pohybech. Myš je sice určena především hráčům, kteří potřebují co největší přesnost a variabilitu nastavení, podle mého názoru ale díky možnosti změnit kryt je možné i využití při běžné práci.

Jedinou výtkou k této myši je ergonomie, jež je uzpůsobená pouze pravákům a vyšší cena 2262 Kč vč. DPH (Czech Computer), která je však vzhledem ke kvalitě myši adekvátní. Cenově tedy odpovídá novému modelu Razer Lachesis, který sice nabízí lepší rozlišení snímání až 4000 DPI, ale je, co se týká konstrukce, úplně jinou myškou. Díky velmi dobrým možnostem úprav, ať už se jedná o výměnné kryty, hmotnost a nastavení funkcí, získává Logitech G9 Laser Mouse ocenění TREFA.Ocenění TREFA získává myš Logitech G9 Laser Mouse
za výborné možnosti uživatelských úprav a nastavení. Logo ocenění je ke stažení zde.Ergonomie, zpracování a design
Pouze pro praváky
Výměnné kryty, úprava hmotnosti
Ikona Odkaz na databázi
Výborný laserový senzor
Ikona Odkaz na databázi
Možnosti nastavení v Setpointu
Ikona Odkaz na databázi
Módy otáčení kolečka
 
Orientační prodejní cena viz graf níže

Stále aktuální cena v českých obchodech

Graf ceny produktu Logitech G9 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení myši Logitech G9 Laser Mouse
děkujeme českému zastoupení firmy Logitech.---------------------------------------- English translation of the conclusion ----------------------------------------

After a week of testing Logitech G9 Laser Mouse I have to say that I was very satisfied with it. Design of the mouse is nice and new in comparison with previous gaming mice from Logitech. There are many features aimed at user comfort, for example possibility to change the grip, variability of settings in SetPoint, modification of weight, scroll wheel modes and switching between profiles. I didn't have any problem with buttons accessibility. Laser senzor with DPI 3200 was perfect and I haven't noted any delays or cursor lags. Only two negative point are, that it can be used only by right-handed users and is a bit expensive, but that corresponds with the quality we get. Because the mouse has a lot of good features to make every customer satisfied I decided to award our TREFA award (download).