reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Logitech VX Nano - specialista na notebooky

, , recenze
Logitech VX Nano - specialista na notebooky
Další z myšek od Logitechu je určená k notebookům a přináší kromě propracovaného designu také zajímavé řešení USB adaptéru bezdrátového propojení s notebookem a kolečko s přepínáním mezi rychlým a přesným otáčením podobně jako u větší verze VX Revolution. Lze tuto myšku považovat za jednu z nejlepších možností, jak vylepšit pohodlí při práci s notebookem?
Kapitoly článku:
Myška je vyrobena prakticky celá z plastu, výjimku tvoří jen střední část kolečka a povrch přídavných tlačítek. Odolnost myši je podle mého názoru dostatečná a měla by přežít i drobné pády, stejně tak by nemusela přijít k výraznější újmě při cestování a častém přenášení. Rozměry jsou 10,0 (délka) x 6,5 (šířka) x 3,2 (výška) cm, což je pro myšku k notebooku ideální velikost, která umožňuje ještě stále pohodlné držení a zajišťuje dobrou mobilitu. Také hmotnost 97 gramů i s bateriemi (73 gramů bez baterií a adaptéru) je relativně dobrá, navíc u menší myšky nějaký ten gram navíc neuškodí pro přesnější manipulaci.Prvky na spodní straně jsou díky velikosti myši dost nahuštěné. Velkou část zabírá kryt baterií, vedle něj je tlačítko pro jeho uvolnění. Laserový senzor s tlačítkem On/Off je umístěný téměř u hrany. Stabilitu myši pak zajišťují tři teflony, které rozhodně vzhledem k jejich tloušťce a kvalitě hned tak nezbrousíte.Design myšky je velice pěkný. Klasická linka s vyvýšenou patkou svažující se až do přední části myši je tentokráte vyzdobena lesklými pásky podél hran a na středovém panelu. Punc kvality uzavírá kolečko se zrcadlovým lemováním. Primární tlačítka se od středového panelu svažují směrem k hranám, kde jsou naopak mírně vyvýšeny, čímž je vytvořen nepatrný žlab pro prsty.

Myš je téměř stranově symetrická, výjimku tvoří tlačítka Zpět a Vpřed, které budou asi více vyhovovat pravákům. Jinak je její držení možné i pro leváky a nemůžeme vyloučit, že pro ně nebude problém ani používání zmíněných tlačítek s pomocí jiného prstu. Boční výřezy pro prsty tedy nejsou přímo ergonomické, ale na druhou stranu u menší myšky je vždy těžší ergonomii zpracovat dokonale. Z profilu je nicméně myška velice pěkná a na následujících fotografiích si můžete prohlédnout propracovanou linii bočních hran s protiskluzovou plochou pro pevné uchycení prsty.

Přestože díky liniím a vhodné volbě kombinace materiálu a jeho odstínů vypadá myška dost zakřiveně, její tvar je docela prostý. Z předního pohledu je znatelný profil bočních tlačítek, které jsme už u Logitechu viděli několikrát. Přestože je jejich funkce naznačena ikonkami, lze ji samozřejmě upravit podle libosti například pro rychlé spuštění často používaných programů.
- V zadní části myšky je umístěno ze svrchní strany výrazné logo výrobce -

Na myši najdeme celkem tři nastavitelná tlačítka, u těch primárních je možné pouze záměna jejich funkcí pro leváky. Tlačítko na středovém panelu je původně vyčleněno na spuštění oblíbeného vyhledávače podle vlastní volby, můžete mu ale samozřejmě přiřadit funkci jinou. Nad ním je ještě indikace stavu baterie. Boční tlačítka jsou relativně dobře dostupná, jejich stisk je spíše tichý a bez potvrzovacího cvaknutí mikrospínače, ale přesto docela jistý. Nejzajímavějším prvkem je asi čtyřsměrné kolečko, které umožňuje přepínání mezi rychlým rolováním a přesným krokováním jeho pohybu. Přepnutí přitom ochuzuje myšku o středové tlačítko, protože je právě tímto způsobem řešeno přepínání mezi módy otáčení. Výhodu bych neviděl ani tak v použití v praxi (stálé přepínání asi nebude výrazným urychlením práce), ale v možnosti volby, zda chcete tiché rolování bez jakéhokoliv cvakání, nebo právě krokované rolování se zvukem potvrzujícím otočení. Často je totiž právě tohle problémem, který uživatele trápí - myška jim může po všech stránkách vyhovovat, ovšem způsob otáčení kolečka ne - a problém je to u myši docela zásadní.

reklama
reklama
reklama
reklama