reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Logitech VX Nano - specialista na notebooky

, , recenze
Logitech VX Nano - specialista na notebooky
Další z myšek od Logitechu je určená k notebookům a přináší kromě propracovaného designu také zajímavé řešení USB adaptéru bezdrátového propojení s notebookem a kolečko s přepínáním mezi rychlým a přesným otáčením podobně jako u větší verze VX Revolution. Lze tuto myšku považovat za jednu z nejlepších možností, jak vylepšit pohodlí při práci s notebookem?
Co se týká praktických vlastností myši, pak jsem byl velmi spokojen. Pohyb je snímán velmi dobře a to i díky laserovému snímači, který zvládne i horší podmínky na cestách. Držení myši je i přes menší velikost dobré, pohyby jsou jisté a nezaznamenal jsem jakékoliv zpoždění kvůli bezdrátové technologii. Snímač zvládá i velmi rychlé pohyby, ale lze jej "utrhnout" (ovšem v praxi tak rychlý pohyb asi nepoužijete). Myš jsem podrobil i tradičnímu testu v programech Mouse rate checker a Direct input mouse rate, které zjišťují vstupní frekvenci. Výsledky byly pro tento druh myšky klasických 120 Hz.Na myšce byla dobře vyvážená i velikost s hmotností, která je u notebookové myšky docela důležitá. Myš zároveň sedne dobře do ruky, je ideálně těžká a navíc ji lze snadno sbalit do přiložené taštičky a pohodlně přenášet společně s notebookem.
Závěr


Myš Logitech VX Nano Cordless Laser Mouse je velice užitečným společníkem na cesty. Jak už jsme si u Logitechu zvykli, je to kombinace propracovaného designu, dobrého dílenského zpracování a kousku inovace. Pokud tedy uvažujete o kvalitní myšce k notebooku, která má slušné příslušenství a velice dobré parametry, pak by mohla VX Nano být hlavním kandidátem. Líbilo se mi zejména přepínání módů otáčení kolečka, miniaturní USB adaptér bezdrátové komunikace a odpovídající příslušenství. Co se týká negativních vlastností, jedinou chybičkou je možná senzor umístěný příliš na straně, čímž je mírně změněná trajektorie pohybu. Co se týká ceny, pak 1536 Kč včetně DPH (Czech Computer) podle mého názoru odpovídá kvalitě produktu. Konkurentů je na trhu hodně, pokud ale budeme jmenovat ty kvalitnější, pak asi přímým soupeřem je Microsoft Wireless Notebook Presenter MSE8000 (naše recenze), který je podstatně dražší, ovšem nabízí na druhou stranu ještě funkci ovládání prezentace a laserové ukazovátko. Ostatní soupeři jsou pak většinou z dílny Logitechu a jedná se o produkty slabších kategorií, čemuž odpovídá i nižší cena.


Malý USB adaptér
Umístění senzoru
Kvalita zpracování a design
Ikona Odkaz na databázi
Výdrž baterie
Ikona Odkaz na databázi
Příslušenství
Ikona Odkaz na databázi
Módy otáčení kolečka
Orientační prodejní cena viz graf níže

Stále aktuální cena v českých obchodech

Graf ceny produktu Logitech VX Nano poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení myši Logitech VX Nano Cordless Laser Mouse for Notebooks
děkujeme českému zastoupení firmy Logitech.---------------------------------------- English translation of the conclusion ----------------------------------------

Logitech VX Nano Cordless Laser Mouse for Notebooks is very useful ‚partner‘ when you travel a lot and you need to work anywhere and in any conditions. As many of you know, Logitech products are well-known for its sophisticated design, good material quality and innovation. These facts met together when this mouse was developed and produced. If you look for a reliable mouse with the appropriate accessories, VX Nano is a good choice. I like mostly the switching modes on the scrolling wheel, USB receiver and the other accessories. In terms of negative points, I can mention only sensor located too much at the side of the mouse. Therefore the trajectory is little changed in comparison with real movements. Competition in this sector is very strong but probably the biggest rival is Microsoft Wireless Notebook Presenter MSE8000 which is more expensive but on the other side has more functions. Other competitors are mostly also from Logitech as well and they are mostly products which are cheaper and their quality is lower.
reklama
reklama
reklama
reklama