reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Megatest 18 USB kamer - 1. část

, , recenze
Megatest 18 USB kamer - 1. část
Rozhodli jsme se otestovat 18 webkamer od celkem 6 výrobců. Jedná se o výběr z celé škály nabízených modelů od kamerek vybavených motorky pro samostatné natáčení přes jednoduché a levné kousky konče verzemi pro notebooky. Dnes si představíme modely od výrobců Creative, Genius, Hercules a Labtec. Zítra budou následovat modely od výrobců Logitech a MSI.
Megatest 18 USB kamer - 1. část
Poslední zástupce Creativu je kamerka Live! Ultra for Notebooks, tedy již z názvu zcela jasně určena pro notebooky. Kvůli tomu je i její koncepce pojata zcela jinak.Dodává se v podobném balení jako Live! Motion, tedy v zavařené plastové fólii, do níž se před koupí nedostanete. Ono vlastně ani po koupi to není procházka růžovým sadem, ale stačí masivnější nůžky.


Senzor
CCD
Nejvyšší rozlišení - statické1280 x 960 (interp.)
Nejvyšší rozlišení videa640 x 480 30FPS
OstřeníManuální
RozhraníUSB 2.0 (komp. s USB 1.1)
Zoom4x digitální

Kamerka samotná je velice malá – oplývá rozměry zhruba 5 x 6 x 2,5cm, tudíž se pro notebooky velice hodí. Její obdélníkové tělo nahoře doplňuje modul s CCD čipem 640 x 480 a možností snímat v 1280 x 960 interpolovaně. Tento modul se může natáčet v rozmezí asi 190°, ale sám o sobě se již nemůže točit kolem své osy – to musí zajistit sám notebook.Z kamerky vychází asi 1m dlouhý a 3mm široký USB kabel s odrušením. Zaostřování je ruční s pomocí malého kroužku okolo čočky. Vedle té je také příjemná zelená LED indikující práci kamerky.


Pokud budeme chtít Ultra for Notebooks zachytit za klasický LCD monitor, asi moc neuspějeme, neboť roztažitelný úchyt dovoluje rozpětí pouze 1,4cm. Na notebooky by to ale mělo bohatě stačit.Společně s kamerkou dostaneme další náhlavní soupravu s jednou peckou a jednoduchým mikrofonem, dále cestovní váček Creative, do nějž můžeme kamerku pohodlně vměstnat a bohatou nadílku softwaru skládající se z ovladačů, Creative WebCam centra, Creative Photo Manageru, SightSpeed, Arcsoft VideoImpression a Yahoo! Messenger.


Nastavení kamerky


reklama
reklama
reklama