www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD pro hráče: BenQ FP93GX+

Megatest 19" LCD pro hráče: BenQ FP93GX+
, , recenze
Pátým v pořadí se stal BenQ FP93GX+, který má lehce nadprůměrné papírové parametry. Odezva 2 ms, kontrast 800:1, jas 300 cd/m2 a pozorovací úhly jsou v 140° v horizontálním směru a 135° ve směru vertikálním. Půjde o favorita testu? Neváhejte a čtěte dále.
K oblíbeným
reklama

Design podle BenQ


BenQ vsadil na velice jednoduchý a střízlivý design. Stříbrný rámeček má u vnitřního okraje malé odsazení, které opticky monitor lehce zvětšuje. Hrany mají malý poloměr, což působí velice příjemně. Bohužel noha, na které tento pěkný rámeček stojí, není zrovna dvakrát krásná. Plast je hned na první pohled levný a kazí celý dojem z monitoru.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Noha bohužel neumožňuje žádný zdvih. Pro pohodlnou práci si tedy nejdříve uvědomte, jestli je váš stůl dostatečně uzpůsoben. Pro člověka, který je vysoký zhruba 185cm, je třeba mít pod monitorem cca 10-15cm podstavec.


Náklon monitoru

Naopak náklon je opravdu dobrý a to hlavně náklon vpřed (-20° - přestože výrobce udává pouhých 5°, pro naklopení do 20° je třeba překonat větší odpor - jedná se o servisní polohu). Náklon vzad již dosahuje celkem běžných 25°. Příjemným překvapením je lehká aretace v nulové poloze. Pokud chcete monitor narovnat, stačí poslepu do něj strčit a on se narovná.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu je patrné, jak je rámeček pěkně tenký. Levý, pravý a horní okraj je tlustý 13mm. Spodní je pak o 2mm tlustší a to jen kvůli tlačítkům. Právě tlačítka jsou provedena velmi dobře. Stisk je přesný a hmatové oddělení ve tmě je dostatečné.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

V noze panelu se skrývá tradiční "BenQ-ovské" očko pro uchycení kabelů. To je třeba vyjmout, nastrčit do něj kabely a poté vrátit zpět na své místo. Je to jednoduché a účinné.


Konektory (Pro zvětšení klikněte) *špatná fotografie, bude opravena koncem týdne.

Konektory jsou tradiční, DVI-D, D-Sub a napájecí. Díky tomu, že má monitor integrovaný zdroj, není nutné speciálního konektoru pro napájení, což je asi nejlepší řešení.Dodávané příslušenství
  • DVI-D SingleLink kabel
  • D-Sub kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s drivery a manuálem

DVI-D, D-Sub a napájecí kabely jsou standardní výbavou prakticky každého moderního LCD panelu. BenQ samozřejmě není výjimkou.


BenQ FP93GX+
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
2 ms
Jas
300 cd/m^2
Kontrast
800:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
140°/135°
Počet barev
16,2mil (6-bit + dithering)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (VESA 100mm)
Hmotnost
6,8 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
40W
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnosti
3 letá záruka
Orientační cena: 5 099,- Kč bez DPH

V další kapitole se podíváme pod kapotu a na ovládání samotného monitoru.
reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek