www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD pro hráče: BenQ FP93GX+

Megatest 19" LCD pro hráče: BenQ FP93GX+
, , recenze
Pátým v pořadí se stal BenQ FP93GX+, který má lehce nadprůměrné papírové parametry. Odezva 2 ms, kontrast 800:1, jas 300 cd/m2 a pozorovací úhly jsou v 140° v horizontálním směru a 135° ve směru vertikálním. Půjde o favorita testu? Neváhejte a čtěte dále.
K oblíbeným
reklama

Pod kapotou


Rozebrání monitoru se zpočátku zdálo prakticky nemožné, ale poté se ozvalo cvaknutí jedné západky a vše už šlo velice lehce. Podíváme se tedy jak na elektroniku, tak i na samotný štítek.


Elektronika monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Elektroniku si vyrábí sama firma BenQ, její čip "senseye" zpracovává obraz 6bitově, ostatní barvy jsou dopočítávany ditheringem s FRC. Z této fotografie je také vidět i štítek, ale pro pohodlné čtení jsem udělal jestě jednu fotku.


Štítek na panelu (Pro zvětšení klikněte)

Na štítku stojí zásadní informace M190EG02 V.4 - to je panel od firmy AU Optronics.


OSD menu


Menu zde příliš nevyniká. Je zde sice možnost vypínat, respektive zapínat režim "AMA", který pod touto magickou zkratkou skrývá OverDrive, ale ostatní patří k průměru. Orientace v menu je však prvotřídní díky jednoduchým ikonkám a výstižným popiskům.

OSD menu
reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Včera, aktualita, Jan Vítek