www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD: Samsung 931BF

Megatest 19" LCD: Samsung 931BF
, , recenze
Třináctým v pořadí je monitor Samsung 931BF s technologií TN, u něhož výrobce udává tyto parametry: odezva: 2 ms, kontrast 700:1, jas 300 cd/m^2 a pozorovací úhly 160 stupňů v obou směrech. Jeho orientační cena je 10 000 Kč s DPH.
K oblíbeným
reklama

Design a ergonomie


Samsung v tomto případě vsadil na vcelku netradiční design. Výrazně zakulacené rohy a tmavě šedá barva v kombinaci s černou vytváří opravdu dobrý dojem. Monitor hned na první pohled působí jako něco, na čem si dal výrobce opravdu záležet.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Podstavec je kulatý, uprostřed lehce prohloubený. Trochu problém je, že neumožňuje otáčení monitoru kolem vertikální osy (je třeba překonat odpor gumiček na spodní straně). Zdvihnout monitor do nějaké požadované výšky je vyloučeno, protože to zkrátka noha neumožňuje. Jediné, co tedy s panelem můžete provádět, je naklonit jej dozadu, přičemž alespoň 5° náklon dopředu by přišel jistě vhod. Na pivot můžete rovnou zapomenout.


Náklon monitoru

Náklon vzad je proveden dobře a při ustavování polohy klade příjemný, ne však velký, odpor. Celková kvalita zpracování plastů je výborná a například taková Belinea či Acer obvykle tuto vlastnost dost opomíjí a jejich plasty nejsou zrovna to nejlepší. Z čelního pohledu je patrné, že rámeček je celkem tlustý (22mm nahoře a po stranách, dole pak 35mm).


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou umístěna na spodní hraně monitoru. Jejich stisk je příjemný a nelze jim prakticky nic vytknout. Snad jen popisky by mohly být lépe čitelné (jsou pouze prolisované). Zde asi vyhrál design nad ergonomií. Tlačítko power je vyrobeno z hliníku a dodává tak monitoru jakýsi netušený lesk. Zde je pěkně vidět, jak jednoduchý prvek dokáže oživit celkový design. Upravil jsem fotku tak, jak by vypadal monitor bez tlačítka.


Zaretušované tlačítko

Hned na první pohled by u monitoru něco chybělo. Právě toto stříbrné tlačítko je pro monitor z hlediska designu opravdu přínosné. Podsvícení tlačítka je modré, avšak v noci neruší. To bývá v poslední době celkem problém, jakoby výrobci již neuměli vyrobit LED, která svítí jen tak lehce a u většiny monitorů je LEDka taková, že osvítí celý pokoj.


Tlačítka pro ovládání OSD menu (Pro zvětšení klikněte)

Na zadní straně jsou umístěny otvory pro montáž VESA držáku s roztečí 75mm. Ve spodní části je kryt pro kabely, který celkem dobře plní svůj účel. Jen je škoda, že otvor pro vývod kabelů je tak velký a díky tomu nejsou kabely stejně uspořádány tak, jak by se slušelo.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Pod tímto krytem jsou umístěny již standardní obrazové konektory (D-Sub a DVI-D). Je zde také tradiční třípinový pro napájení. Zdroj je integrován do monitoru, což je jistě dobrá zpráva.Konektory (Pro zvětšení klikněte)
Dodávané příslušenství
  • DVI-D SingleLink kabel
  • D-Sub kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

Příslušenství je již evergreen, nic zde nechybí ani není navíc. Opět nenastane žádný problém při prvním spuštění.


Samsung 931BF
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
2 ms
Jas
300 cd/m^2
Kontrast
700:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (VESA 75mm)
Hmotnost
5,5 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
38W
Různé variace tohoto modelu
ANO (stříbrný a černý)
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena: 9 700,- Kč s DPH

Příští kapitola bude opět ve znamení ovládání a OSD menu.
reklama
Nejnovější články
Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy
Spousta sestav má stále ještě hlavní úložiště připojené přes SATA konektor. Pro ně připravila společnost Seagate nové SSD disky FireCuda 120. V rámci možností rozhraní nabízí velmi slušné výkony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm
Velice zajímavá a nečekaná zpráva přichází od serveru Digitimes, dle nějž se AMD stalo pro firmu TSMC jedním z nejdůležitějších zákazníků, což by se mělo projevit celkově vyšší úrovní spolupráce. Spekuluje se tak dokonce o tom, že Vermeer budou 5nm čipy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS
Počítač Raspberry Pi 4 je na trhu už téměř rok a během něj zvládla nadace Raspberry prodat téměř tři miliony kusů různých jeho verzí, přičemž ty se potýkaly s různými problémy, jež si vyžádaly nové revize. Nyní přichází ale další model s 8 GB RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
"Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru "Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru
Galaxie obvykle známe ve tvaru koulí nebo spíše v jejich ikonické spirální podobě, ovšem velice vzdálená galaxie R5519 je označována za ohnivý kruh právě kvůli svému tvaru a celkové podobě. Jak vznikla?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470 Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470
Asus se chlubí možnostmi přetaktování procesorů na deskách s čipovými sadami Intel B460 a H470, čili se sérií 400 určenou pro procesory Comet Lake-S. Nelze ale samozřejmě počítat s tím, co nabízí čipsety řady Z. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek