Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Megatest 19" LCD: SONY SDM-HS95PR

22.8.2006, Pavel Kovač, recenze
Megatest 19" LCD: SONY SDM-HS95PR
Dvanáctým v pořadí je monitor Sony SDM-HS95PR s technologií TN, u něhož výrobce udává tyto parametry: odezva: 8 ms, kontrast 580:1, jas 420 cd/m^2 a pozorovací úhly 160 stupňů v obou směrech. Jeho orientační cena je 9 400 Kč s DPH.
Pod kapotou

Většinu atypických monitorů je problém rozebrat, jejich konstrukce je obvykle složitá. V tomto případě to však nebyl problém po odstranění pár šroubků. Poté se naskytnul následující pohled:


Otevřený monitor (Pro zvětšení klikněte)

Bohužel je na čipu přilepený pasivní chladič, a tak se o něm příliš nedozvíme. Další problém nastal u identifikaci samotného panelu. Konektory pro kabely podsvětlovacích trubic jsou zalité plastem a tak je nelze odpojit. Po chvilce elaborování jsem se však na štítek dostal, sice to bylo doslova o fous, ale štítek uvidíte. Stačilo by, aby byl jeden kabel o pár milimetrů kratší a o panelu bychom se toho příliš nedozvěděli.


Na štítek jsme se dostali doslova o fous (Pro zvětšení klikněte)


Jde o panel od firmy AU Optronics M190EN04 v.7. Toto je o něco málo novější panel, než jaký je dnes v hojné míře využíván u většiny LCD monitorů (M190EN03 v.2). Rozdíly v kvalitě obrazu jsou však opravdu minimální.


OSD menuMenu je řešeno celkem netradičně. Ikonky jsou sice jednobarevné, ale jen stěží si uvědomíte, co daná ikonka představuje. Nezbývá tak nic jiného, než zatnout zuby a na OSD menu si zvyknout. Menu jako takové mi velice připomnělo menu u digitálních fotoaparátů, zde je však daleko více místa, a tak by mohlo být větší a s lepšími popisky.A zde máme fotogorafii z OSD menu:


Fotografie OSD menu