reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Megatest notebooků s platformou Sonoma - 1.část

Megatest notebooků s platformou Sonoma - 1.část
Přišla opět řada na další megatest. Tentokrát jsme se zaměřili na notebooky, konkrétně založené na platformě Centrino - Sonoma. Testu se zúčastnilo celkem 9 notebooků od různých výrobců.
Megatest notebooků s platformou Sonoma - 1.část
Tato značka není u nás natolik rozšířená jako dva předchozí modely, avšak v poslední době se začíná rozšiřovat a dostávat čím dál tím více do podvědomí zákazníků. Ač sice ale není příliš k nalezení, jsou jejich notebooky symbolem vysoké kvality a vynikajícího provedení celého přístroje. Už jen dvacetiletá tradice svědčí o tom, že tato firma jistě ví, co dělá a má ve své činnosti nemalé zkušenosti. Většinou však značku DELL naleznete v servrovnách či na místech, kde jsou pro práci potřeba profesionální a super-výkonné pracovní stanice.
V oblasti notebooků se DELL vydal cestou tří modelových řad. Jsou to Inspiron, Latitude a Precision, kdy každá z nich je určena pro jinou třídu zákazníků. Inspiron je především vyroben pro ty, co vyžadují maximální výkon a nechtějí při své práci dělat žádné kompromisy. Řada Latitude je pak určena v první řadě pro velké firmy, kde pracovníci žádají maximální flexibilitu danou co nejmenším a nejtenčím provedením při zachování všech funkcí a vysokého výkonu. Poslední řada Precision je ukázkou toho nejlepšího, co jde na notebooku předvést - nejvyšší možný výkon, malé a přenosné řešení, vysoká výdrž baterie - to jsou pseudonymy, jimiž se tato řada může pochlubit.

My se dnes podíváme na model Inspirion 6000, jenž je určen pro náročné kancelářské aplikace a pro využití ve velkých společnostech. Se svým vysokým výkonem, 15,4'' LCD a arkticky stříbrným designem jistě zaujme každého uživatele a už na první pohled si jej získá.


Fotogalerie

klikněte pro zvětšení

Zde je především potřeba zdůraznit velmi pečlivě a esteticky vyrobený obal celého přístroje. Jeho provedení v kombinaci s arktickou stříbrnou a bílou barvou působí velmi čistě a reprezentativně. Dalším plusem je kvalitně provedená klávesnice s šikovně umístěnými klávesami jako Home, Page Up, Page Down... jež jsou všechny hezky pohromadě na pravé horní straně hned za tlačítkem F12. Na některých ostatních noteboocích (například ACER TM 4101WLMi) jsou tyto klávesy po pravém boku klávesnice a tudíž jejich ovládání není natolik přirozené a snadné.

Tento notebook je také zajímavý pohledem zepředu. Uživatel najde pouze reproduktory a několik multimediálních tlačítek pro ovládání funkcí CD či DVD přehrávače. Nejsou zde žádné zbytečné konektory a tudíž i při práci na klíně uživatele nemůže nic tlačit, nebo nějak omezovat (opět se odkazuji na ACER TM4101WLMi, kde jsou vpředu konektory pro sluchátka a mikrofon). I ostatní konektory jsou provedeny velmi rozumně - většina těch, které se zapojují a odpojují až po skončení práce (modem, Ethernet, externí monitor) jsou na zadní straně přístroje a na pravé pak můžete nalézt PCMCIA slot, dva USB 2.0 porty, FireWire a výstup pro sluchátka a mikrofon.


Screenshoty z programu CPU-Z


Procesor v běžném režimuProcesor v úsporném režimuOperační paměť

Technická specifikace


Dell Inspiron 6000
ProcesorPentium M 750 1,86 GHz, Dothan, 2 MB L2 cache
Grafický čipATi Mobility Radeon X300, 128 MB
Čipová sadaIntel 915PM / ICH6-M
Operační paměť512 MB DDR2-533, 2x 256 MB, Samsung
LCD displej15.4", WXGA, 1280x800
Pevný diskHitachi HTS726060M9AT00, 60 GB, 7200 rpm, 8 MB
Optická mechanikaNEC DVD±RW DL, ND-6500A, 8x/8x/4x/2.4x
FaxmodemAno, V.92
LAN10/100 Mbit/s, Broadcom 440x
WLAN11/54 Mbit/s, Intel Pro/Wireless 2200BG
BluetoothAno
PCMCIA1x Type II
Čtečka paměťových karetSD
Videovýstupy1x VGA, 1x S-Video
Komunikační porty4x USB 2.0, 1x FireWire, 1x RJ45, 1x RJ11
Polohovací zařízeníTouchpad
Audio konektory1x Mic, 1x Line-out
AkumulátorLi-Ion, 7200 mAh
Šířka356 mm
Výška265.5 mm
Hloubka38.7 mm
Hmotnost3.0 kg
Operační systémWindows XP Home
Cena (i s OS)34 900 Kč bez DPH
Záruční doba2 roky
Tab. 3 - Technická specifikace notebooku Dell Inspiron 6000
reklama
reklama
reklama