reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Megatest notebooků s platformou Sonoma - 1.část

Megatest notebooků s platformou Sonoma - 1.část
Přišla opět řada na další megatest. Tentokrát jsme se zaměřili na notebooky, konkrétně založené na platformě Centrino - Sonoma. Testu se zúčastnilo celkem 9 notebooků od různých výrobců.
Megatest notebooků s platformou Sonoma - 1.část
Prestigio International Inc. je jedním z nejdynamičtěji se vyvíjejících mezinárodních výrobců LCD displejů a TV přijímačů, přenosných počítačů a poslední dobou i plazmových TV přijímačů. V roce 2003 se společnost sloučila s Canyon Technology Group, čím se výrazně rozšířil globální dosah značky Prestigio. V současnosti je společnost Prestigio aktivně spojená s EMEA regionem, který řídí prostřednictvím trí obchodních zastupitelství nacházejících se v Západní Evropě (Gorinchem, Holandsko), v Centrální a Východní Evropě (Praha, Česká republika), a v CIS (Moskva, Ruská federace).
Společnost Prestigo se v oblasti notebooků zaměřila na čtyři výrobní modelové řady s označením Cavaliere, Nobile, Signore, Visconte. První řada (Cavaliere) je určena jako ekonomická třída notebooků pro ty, kteří hledají vysoký výkon a mobilitu za optimální cenu. Nobile jsou vysokovýkonné notebooky s dlouhou dobou činnosti na baterii a pro práci na cestách. Řada Signore je pak určena jako náhrada za stolní počítač, jež je někdy potřeba přenášet a nakonec poslední Visconte je nejvhodnější pro velmi mobilní zákazníky, kteří požadují ty nejmenší a nejkompaktnější přístroje.

My se podíváme na nejvýkonnější kousek, který disponuje opravdu silným procesorem a velkou operační pamětí. Tento notebook je perfektním řešením při sdílení dat na úřadech, editaci internetových stránek, správě obrázků, bezdrátové výměně dat, sledování DVD, poslechu hudebních CD, editaci digitálních fotografií, domácím účetnictví a i v jiných oblastech.


Fotogalerie

klikněte pro zvětšení

Díky svému nadprůměrně výkonnému procesoru se řadí na vrchol výpočetního výkonu. Pentium M s jádrem Dothan a taktem 2,00 GHz dokáže spolehlivě převálcovat i mnoho klasických desktopových konkurentů. Bohužel je škoda, že výrobci nezašli ještě o kus dále a grafiku nechali jen v podobě GMA900 integrované v čipové sadě i915G a nepřidali místo 5400rpm disku nedali 7200rpm. Takovýto notebook by byl na dnešním trhu jistě velmi žádaný mezi uživateli, kteří požadují opravdu vysoký výkon a dlouhou životnost baterie.

Co bych zde vytknul, je především velmi nevhodné rozmístění tří USB 2.0 konektorů. Všechny tři jsou totiž umístěny na zadní straně přístroje a tudíž se musí uživatel i při zapojování Flash disku či fotoaparátu zvedat z křesla a nahýbat se dozadu. Minimálně jeden měl být vyveden na boční stranu přístroje, čímž by umožnil daleko snadnější manipulaci s periferiemi.


Screenshoty z programu CPU-Z


Procesor v běžném režimuProcesor v úsporném režimuOperační paměť

Technická specifikace


Prestigio Nobile 1560
ProcesorPentium M 760 2.00 GHz, Dothan, 2 MB L2 cache
Grafický čipIntel 915GM, technologie Intel GMA 900, 128 MB
Čipová sadaIntel 915GM / ICH6-M
Operační paměť1024 MB DDR2-400, 2x 512 MB, Kingston
LCD displej15", XGA, 1024x768
Pevný diskSamsung HM080JI, 80 GB, 5400 rpm, 8 MB, SATAII
Optická mechanikaQSI DVD-ROM, SBW242B, 8x/10x/8x
FaxmodemAno, V.92
LAN10/100 Mbit/s, Realtek RTL8139
WLAN11/54 Mbit/s, Intel Pro/Wireless 2915ABG
PCMCIA1x Type I/II
Čtečka paměťových karetSD/MMC/MS/xD, 4 in 1
Videovýstupy1x VGA, 1x S-Video
Komunikační porty3x USB 2.0, 1x FireWire, 1x RJ45, 1x RJ11, 1x Express Card
Polohovací zařízeníTouchpad
Audio konektory1x Mic integrovaný, 1x Line-out, 1x Line-in
AkumulátorLi-Ion, 4400 mAh
Šířka320 mm
Výška270 mm
Hloubka32 mm
Hmotnost2.7 kg
Operační systémWindows XP Professional
Cena (i s OS)34 479 Kč bez DPH
Záruční doba3 roky
Tab. 7 - Technická specifikace notebooku Prestigio Nobile 1560
reklama
reklama
reklama