reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Megatest sestav: LEVI LYNX eXpress XXL+

27.11.2003, Igor Viduna, recenze
Megatest sestav: LEVI LYNX eXpress XXL+
Firma LEVI patří na našem trhu mezi dlouholeté dodavatele hardware. Bohaté zkušenosti má tato firma ale i s výrobou sestav. My se dnes koukneme, jak se jí podařilo je zúročit u modelu LYNX eXpress XXL+...
Kapitoly článku:
  1. Megatest sestav: LEVI LYNX eXpress XXL+
  2. Výsledky testů a závěr
Sestava Levi LYNX eXpress XXL+ je osazena procesorem Athlon XP 2500+ s jádrem Barton, dvěma 256 MB paměťovým moduly DDR400, deskou MSI K7N2 Delta-ILSR - jde tedy o čipset nForce 2 - diskem Seagate 120GB, dvěma optickými mechanikami MSI DVD - D16b-black a CD-RW MSI MS-8352M - a nakonec i disketovou mechanikou. Velmi důležitá je informace o grafické kartě, kterou je MSI GeForce FX 5600 128 MB AGP 8x. Operační systém jsou Windows XP Home.
Obr.01 - Počítač Lynx eXpress XXL+
Pro zvětšení klikněte myší

Obr.02 - Čelní strana
Pro zvětšení klikněte myší

Výrobce zvolil pěkný černý case, který ozdobil nepřehlédnutelným logem. Opět je ale vše perfektně sladěno. Praktický je přední vývod USB portů, i když jsou umístěny možná až moc nízko a dvířka trošku ztěžují přístup např. pro USB flash disk. A co se vývodů zvukové karty týče? Zapojené a funkční. Musíme také ocenit možnost rozšroubovat case ručně, protože to design šrobů upevňujících boční stěny umožňuje.
Obr.03 - Detail dvíŕek a portů

Pohled na zadní stranu ukazuje na (po této straně) plně vybavené PC. Přeskočíme-li PS2 porty, sériový a paralelní port, nalezneme zde čtyři USB 2.0 porty, dva porty FireWire, konektor RJ45 (síť) a koaxiální i optický SPDIF-Out včetně dalších klasických vstupů a výstupů zvukové karty. Zapomenout nemůžeme na indikační diody, které jsou specialitou MSI. Je zde také konektor RJ11 (modem). Grafická karta disponuje plným repertoárem, ale o tom až níže. Pozorný čtenář si pak jistě všiml, že výrobce do sestavy namontoval televizní kartu.
Obr.04 - Pohled na zadní stranu
Pro zvětšení klikněte myší

Nyní se blíže koukneme na ostatní použité komponenty. Základní desku MSI K7N2 Delta-ILSR (nForce 2) jsme již také recenzovali a proto se pro podrobné informace můžete kouknout na náš článek. Zde je dobré vyzdvyhnout z hlediska samotného PC, že deska je ve verzi ILSR, což znamená maximální možnou výbavu - zejména South Bridge MCP-T (tedy Sound Storm - Dolby Digital), FireWire, Serial ATA vč. RAIDu apod. My jsme v testu původně měli hůře vybavený model. Deska integruje také síťovou kartu 10/100 LAN, jak již bylo řečeno.


Obr.05 - Foto desky MSI K7N2 Delta


Další velmi důležitou komponentou je procesor - Athlon XP 2500+ s jádrem Barton, které už běží na FSB 333 MHz (na rozdíl od slabších verzí Thoroughbredů - 266 MHz) a reálné frekvenci 1,833 GHz. Velikost L2 je 512 kB. Použit je tichý chladič Cooler Master. Paměť je typu DDR400 (PC3200) a běží v režimu Dual-DDR. Velikost je 512 MB (2x 256 MB). Dobrá je i volba zdroje, který je velmi tichý.
Obr.06 - Pohled do nitra PC
Pro zvětšení klikněte myší

Velmi důležitou komponentou je také grafická karta. Výrobce zvolil kartu MSI GeForce FX 5600 se 128 MB grafické paměti DDR a podporou sběrnice AGP 8x. Karta disponuje nejen DVI-I výstupem, ale také VIVO. Součástí balení jsou samozřejmě všechny redukce (tj. DVI/VGA, S-Video/Cinch) i všechny propojovací kabely. Perličkou je pak dálkové ovládaní a spousta CD s hrami apod.
Obr.07 - GeForce FX 5600 128MB
Pro zvětšení kliněte myší

Obr.08 - Foto příslušenství
Pro zvětšení kliněte myší

Sestava LYNX je pak druhou v testu, která obsahuje i televizní kartu, což není u mainstreamové sestavy vůbec na škodu. V LEVI zvolili model WinFast TV 2000XP Deluxe. Jde o PCI kartu, která platí mezi televizními kartami za velmi dobrý výrobek. Samozřejmostí je pak dálkové ovládání a všechen potřebný software i kablíky.
Obr.09 - Foto televizní karty
Pro zvětšení kliněte myší
Obr.10 - Foto příslušenství TV tuneru
Pro zvětšení kliněte myší

Ostatní komponenty jsou DVD-ROM mechanika MSI MS-8216b s parametry: DVD16x a CD 48x. Dále vypalovací mechanika MSI CR52-M s parametry: 48x/24x/52x. Pevný disk je Seagate Barracuda 7200.7+ (ST3120026A) - 120GB, 7200ot./Serial ATA s 8MB vyrovnávací paměti.
Obr. 12 a 13 - Obrázky z webu
reklama