reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Metro 2033: bez jízdenky, ale s plynovou maskou

, , recenze
Metro 2033: bez jízdenky, ale s plynovou maskou
Metro 2033 je výtvor ruských vývojářů a již podle názvu je patrné, že se budeme pohybovat hluboko pod úrovní zemského povrchu. Hra nás zavede do okolí zdevastované Moskvy a do jejího metra, které se stalo útočištěm a spásou pro přeživší lidi.
Metro 2033 je bezpochyby jednou z nejnáročnějších her současné doby a srazí do kolen i nejvýkonnější Radeony HD 5800, které představují jakousi špičku mezi herními kartami současnosti (aspoň do příchodu Fermi). Pro nejvyšší detaily je nutné počítat s tím, že budete potřebovat minimálně silně přetaktovaný Radeon HD 5850 1GB, který zajistí něco málo přes 30 snímků za sekundu, což ale ani tak není pro komfortní hraní mnoho.

Pro skutečnou rychlost je pak třeba počítat s CrossFire s dvěma radeony HD 5800, nebo dvoučipovým Radeonem HD 5970, který předváděl v testu opravdu perfektní výkony, neboť jako jediný udržel průměrné FPS kolem padesáti. GeForce GTX 285 skončila jako zátupce nejvýkonnějších Nvidií až za Radeonem HD 5850, ovšem je nutno podotknout, že v testu nebyla nejvýkonnější varianta v podobě GeForce GTX 295, která by jistě dokázala konkurovat i Radeonu HD 5870, nebo jej předstihnout.Obyčejní "smrtelnící" s kartami na úrovni GeForce GTS 250 nebo Radeonu HD 4870/4890 se budou muset smířit s úrovní detailů Normal, což ovšem nepřináší nijak zásadní zhoršení kvality při hře a vše je patrné spíše při bližším zkoumání. Mezi úrovněmi Normal a Low je pomerně malý výkonnostní bonus, ale v případě, že vlastníte starší karty nebo současný low-end, tak budete v Metru 2033 honit každý jeden snímek za sekundu.

Zdá se, že v následujících týdnech bude nejlepší doba na upgradovaní grafické karty. Objeví se Fermi a jsme velice zvědavi na jeho výkony, a také díky tomu velmi pravděpodobně zlevní Radeony HD 5800. Metro 2033 je takovou předzvěstí toho, co nás čeká při hraní Crysis 2, které by se mělo objevit na pultech již za pár měsíců. A nyní se s vámi již rozloučím utíkaje zpět do moskveského metra za dobrou zábavou.


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Metro 2033 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>
Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
reklama
reklama
reklama