reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p

11.3.2011, Jan Vítek, recenze
Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p
Microsoft si v letošním roce připravil nejen moderní webkamery k počítači za vysoké cen, ale i levnější modely. Model LifeCam HD-3000 se bude hodit i pro notebooky, které sice mají obvykle vlastní, ale těm má konkurovat nejen kvalitou obrazu.

Instalace a software


Na disku dodávaném v příslušenství byl software LifeCam ve verzi 3.5, ovšem jak jsem již psal, nemusíte jej ani vybalovat. Po zapojení kamery do volného USB portu se totiž automaticky po instalaci ovladačů začne stahovat i nejnovější verze LifeCam 3.60.253.0.


Po instalaci ovladačů přijde automatické stažení a instalace obslužného software


Software se nainstaluje...


... a nakonec nás vyzve k zapojení webkamery

Po spuštění instalace nás software několika kroky provede volbami, vyzve nás k zapojení webkamery, kterou jsme do té doby měli nechat být, pak nabídne instalaci Windows Live Essentials ...A nakonec instlaci dokončí s nabídkou informování o nových verzích LifeCam, což snad bude fungovat lépe než informační servis přímo na stránkách a pak se můžeme nechat dobrovolně šmírovat odesíláním informací o systému a způsobu využití tohoto software.
Microsoft LifeCam 3.6


Softwarové prostředí obslužné aplikace je naprosto stejné jako u starší verze, takže máme možnost vidět hlavní okno, pod nímž je možnost záznamu fotografií, zvuku a videa v právě zvoleném rozlišení. Malá žlutá ikonka nalevo otevře příslušnou složku s pořízenými záznamy, které se ještě jako náhledy ukazují ve spodní liště. Poslední možností je kliknutí na modrou ikonku s otazníkem, pokud je nám cokoliv nejasné a pro další nabídku už musíme zvolit šipku v pravém okraji okna.


- klikněte pro zvětšení -

To otevře pravý panel s veškerým nastavením, takže se dočkáme volby webkamery a úpravou citlivosti mikrofonu, pak je tu nastavení rozlišení, které bohužel opět bude přiřazeno videu i fotografiím najednou. Jde o režimy 160 x 120, 320 x 240, 424 x 240, 640 x 360, 800 x 448, 960 x 544 a nakonec 4x HD (2560 x 1440) pro fotografie a 1280 x 720 pro video.


- klikněte pro zvětšení -

Další možností je vypnutí režimu TrueColor společně s úpravou jasu a pak tu máme obvyklé nastavení (Properties), které nabízí i jiné webkamery. Tam patří softwarový zoom s posunem obrazu a pak sytost, vyvážení bílé a nastavení frekvence proti blikání světel (50 a 60 Hz). Nakonec nám Microsoft dá ještě možnost si rozmyslet, zda nás má aplikace informovat o nových aktualizacích a zda se přeci jen nerozhodneme o zasílání údajů o používání softwaru LifeCam výrobci.Druhá záložka nám dokáže zapnout efekty, jež umí buď různě deformovat obličej, nebo k němu přidat třeba klobouk, vlasy, masky, brýle a podobné blbůstky. To funguje stejně jako jindy skutečně dobře a pohotově. LifeCam HD-3000 je tedy vybavena stejně jako ostatní modely této řady a stejně tak dobře funguje.


reklama