www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p
, , recenze
Microsoft si v letošním roce připravil nejen moderní webkamery k počítači za vysoké cen, ale i levnější modely. Model LifeCam HD-3000 se bude hodit i pro notebooky, které sice mají obvykle vlastní, ale těm má konkurovat nejen kvalitou obrazu.
K oblíbeným
reklama

Instalace a software


Na disku dodávaném v příslušenství byl software LifeCam ve verzi 3.5, ovšem jak jsem již psal, nemusíte jej ani vybalovat. Po zapojení kamery do volného USB portu se totiž automaticky po instalaci ovladačů začne stahovat i nejnovější verze LifeCam 3.60.253.0.


Po instalaci ovladačů přijde automatické stažení a instalace obslužného software


Software se nainstaluje...


... a nakonec nás vyzve k zapojení webkamery

Po spuštění instalace nás software několika kroky provede volbami, vyzve nás k zapojení webkamery, kterou jsme do té doby měli nechat být, pak nabídne instalaci Windows Live Essentials ...A nakonec instlaci dokončí s nabídkou informování o nových verzích LifeCam, což snad bude fungovat lépe než informační servis přímo na stránkách a pak se můžeme nechat dobrovolně šmírovat odesíláním informací o systému a způsobu využití tohoto software.
Microsoft LifeCam 3.6


Softwarové prostředí obslužné aplikace je naprosto stejné jako u starší verze, takže máme možnost vidět hlavní okno, pod nímž je možnost záznamu fotografií, zvuku a videa v právě zvoleném rozlišení. Malá žlutá ikonka nalevo otevře příslušnou složku s pořízenými záznamy, které se ještě jako náhledy ukazují ve spodní liště. Poslední možností je kliknutí na modrou ikonku s otazníkem, pokud je nám cokoliv nejasné a pro další nabídku už musíme zvolit šipku v pravém okraji okna.


- klikněte pro zvětšení -

To otevře pravý panel s veškerým nastavením, takže se dočkáme volby webkamery a úpravou citlivosti mikrofonu, pak je tu nastavení rozlišení, které bohužel opět bude přiřazeno videu i fotografiím najednou. Jde o režimy 160 x 120, 320 x 240, 424 x 240, 640 x 360, 800 x 448, 960 x 544 a nakonec 4x HD (2560 x 1440) pro fotografie a 1280 x 720 pro video.


- klikněte pro zvětšení -

Další možností je vypnutí režimu TrueColor společně s úpravou jasu a pak tu máme obvyklé nastavení (Properties), které nabízí i jiné webkamery. Tam patří softwarový zoom s posunem obrazu a pak sytost, vyvážení bílé a nastavení frekvence proti blikání světel (50 a 60 Hz). Nakonec nám Microsoft dá ještě možnost si rozmyslet, zda nás má aplikace informovat o nových aktualizacích a zda se přeci jen nerozhodneme o zasílání údajů o používání softwaru LifeCam výrobci.Druhá záložka nám dokáže zapnout efekty, jež umí buď různě deformovat obličej, nebo k němu přidat třeba klobouk, vlasy, masky, brýle a podobné blbůstky. To funguje stejně jako jindy skutečně dobře a pohotově. LifeCam HD-3000 je tedy vybavena stejně jako ostatní modely této řady a stejně tak dobře funguje.


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD
Původní kryptoměny vznikly s myšlenkou využití výpočetního výkonu včetně toho, který jen tak leží ladem, přičemž následky dnes můžeme všichni pocítit i na vlastní peněženky. Pokud se ovšem ujme měna Chia, nemusí jít jen o grafické karty.
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek40 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jsme očekávali už mnohem dříve, ale plány se několikrát změnily. Nyní je ale zřejmé, že tyto nové karty už budou brzy vypuštěny na trh. A pak je tu ještě něco. 
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují
Došlo vám doma mléko nebo vejce? Pokud byste bydleli v Singapuru, mohli byste si objednat jejich doručení pomocí autonomního robota Camello. V současné době jsou testováni dva roboti, kteří navíc zvládnou dezinfekci pomocí UV záření.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model
Společnost Anker, která se dosud zabývala hlavně mobilním příslušenstvím nebo produkty chytré domácnosti, oznámila svou první webkameru PowerConf C300. Prodávána bude pod novou značkou AnkerWork.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů