Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?

Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
, , aktualita
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
K oblíbeným
reklama
Záměr xboxové divize firmy Microsoft je už pár let zřejmý, chce výrazně navýšit svou základnu herních studií, a to především v souboji s platformou Sony PlayStation. V tom mu má pomoci i relativně nové spojenectví a propojení s platformou Windows PC, takže se nám tu rýsuje pro Sony velice silný soupeř. Zvláště pak nové skalpy v podobě studií Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios jsou velice cenné. 
 
Není divu, že do služby Xbox Game Pass bude od začátku příštího měsíce přidán titul Doom Eternal právě od ZeniMax/id Software. Pro Xbox Game Pass ve verzi pro PC ale bude platit dosud neuvedené pozdější datum. 
 
 
Díky studiím Zenimaxu a především díky Bethesdě bude Microsoft moci dále rozvíjet řady Dishonored, Wolfenstein, The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Prey a další. Jaké jiné hry ale vzniknou či vznikají pod jeho taktovkou, respektive jaké další zkušené herní vývojáře má v zásobě? 
 
Pro příznivce RPG tu máme především inXile Entertainment a Obsidian Entertainment, vysoce ceněná studia, bez nichž by si zvláště milovníci klasických RPG mohli v moderní době zoufat. Přišli by třeba o sérii Wasteland, titul Fallout: New Vegas a na něj duševně navazující The Outer Worlds, Pillars of Eternity, Tyranny a jiné. Nově tu pak máme od inXile The Bard’s Tale IV: Barrow’s Deep a také Wasteland 3.
 
343 Industries zase mají na starosti sérii Halo, z níž se čeká především na Halo Infinite, takže toto studio má své práce dost. To samé platí i pro The Coalition a sérii Gears of War (Gears) a pak tu jsou Mojang Studios a vývoj herní franšízy Minecraft a Ninja Theory zase pracují na akčním Hellblade II, exkluzivitě pro Xbox, a dále mají v pořadí projekt Mara, o němž se zatím neví nic, jen že to bude neobvyklá hra vzbuzující "duševní teror". 

Vývoj závodních her Forza Horizon mají na starosti v Playground Games, ovšem jejich další hra bude Fable, čili reboot dobře známého akčního RPG. Forzu Horizon ale na sebe mohou vzít Turn 10 Studios rozvíjející sérii Forza Motorsport. 
 
Velkou záhadou je pak studio The Initiative, které bylo zřízeno teprve v roce 2018, takže za sebou nemá žádnou herní historii, ale jeho nástup by to měl vynahradit. Chystá si totiž první AAAA hru z dílen Microsoftu.
 
Nakonec můžeme zmínit Undead Labs, vyvíjející nově State od Decay 3, čili další z kdovíproč oblíbených her na střílení zombíků a skomírající žánr strategií se bude snažit udržet při životě World's Edge s novými Age of Empires IV. Čekání si pak můžeme ukrátit definitivní edicí Age of Empires II.  
 
Další studia si Microsoft ještě chystá přidat do svého portfolia, jak potvrdil v rozhovoru CEO Satya Nadella, který hodlá tímto způsobem zajistit růst herní platformy Xbox. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů