www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI MEGABOOK PR200GX: 12" v pastelovém hávu

MSI MEGABOOK PR200GX: 12" v pastelovém hávu
, , recenze
Nový MEGABOOK splňuje předpoklady hračky pro dámskou klientelu. Pestré barvy, nezvyklý design a 12" rozměr, který odpovídá kabelce. MSI MEGABOOK PR200GX však nelze zavrhnout jako módní doplněk. Nabízí perfektní zpracování, vysokou mobilitu i výkonný hardware.
K oblíbeným
reklama
Nabídka notebooků společnosti MSI odráží současné rozdělení mobilního trhu. MEGABOOKy jsou rozčleněny do pěti kategorií. Pomyslnou vstupní řadou, kterou MSI přiléhavě nazývá "Your first notebook", jsou notebooky řady V. Pro firemní zákazníky je určena řada Professional, která zahrnuje 13-15" modely. Mezi hráči se stala takřka proslulou tzv. Gaming-Series, převážně 15-17" notebooky s nejvýkonnější hardwarovou architekturou. Domácím uživatelům nabízí MSI řadu Entertainment – multimediální notebooky nahrazující domácí PC. Mimo tradičních modelů nalezneme u MSI i "exklusivní" modely, tedy osobité notebooky určené zákazníkům, kteří upřednostňují design před hardwarovými parametry. Typickým zástupcem Aesthetics Collection je například dnes již nevyráběný MSI M677X Crystal Collection osazený Swarovského křišťály.


MSI MEGABOOK PX200GX - 022CZ YA

Řada Aesthetics Collection obsahuje rovněž "pastelové" notebooky YA Edition. Pestré barevné provedení zaujme především ženskou klientelu. Rozhodně však nenadchne IT profesionály, kteří pro podobné barevné variace těžko najdou pochopení. K testování MSI MEGABOOK PR200GX jsem proto přistupoval s určitým despektem, ale po prvním seznámení s MSI MEGABOOK PR200GX jsem svůj názor změnil. Zelené provedení MEGABOOKu je narozdíl od odpudivě růžové varianty poměrně decentní a design působí velmi funkčním dojmem.


Barevné varianty MSI MEGABOOK PR200GX

MSI MEGABOOK PR200GX rozhodně není hračkou pro Barbie, což potvrzuje i hardwarová výbava. Výkon systému dodává procesor Intel Core 2 Duo T5450 spolu s čipovou sadou Intel Crestline a grafickým jádrem Intel GMA X3100. Architektura notebook v podstatě splňuje náležitosti čtvrté generace platformy Centrino (Santa Rosa). Za připomenutí stojí i 2 GB paměti nebo rychlý 160GB pevný disk, webkamera apod. Podrobnější hardwarové parametry naleznete v následujícím přehledu.

ModelMSI MEGABOOK PX200GX - 022CZ YA
Procesor Mobile Intel Core 2 Duo T5450
Frekvence1,66 GHz (FSB 166x10)
ČipsetIntel Crestline-GB GM965
RAM 2 GB (DDR2-667)
HarddiskWD Scorpio WD1600BEVT (160 GB, 5400 RPM)
Úhlopříčka displeje 12" TFT ACV (Amazing Crystal Vision) Display
Rozlišení displeje 1280x800 pixelů
Grafická karta Intel GMA X3100
Zvuková kartaRealtek ALC888/S/T - Intel 82801HBM ICH8M
MechanikaHL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N
Reproduktorystereo
Výstup sluchátka/microf. sluchátka/mikrofon
Polohovací zařízení Touchpad
PS/2 ne
USB 3x USB 2.0
Výstup na externí monitor D-Sub, HDMI
S-Video výstup ( TV out)ne
Express Card / PCMCIAano / ne
Firewire (IEEE 1394) ne
Čtečka karet4-in-1 SD/MMC/MS/MSpro
Bluetoothano
Infra portne
WiFiIntel Wireless WiFi Link 4965AGN
Modem Agere Systems HDA Modem
LAN Realtek RTL8168B/8111 Gigabit
Webcamano 1,3 Mpix
Speciální výbavabrašna, myš, HDMI
Typ baterie Li-Ion 5200 mAh
Deklarovaná výdrž baterie neuvedena
Délka x šířka x výška Š: 30,3 cm x H: 23,1 cm x V: 1,6-2,9 cm
Hmotnost 1,8 kg
Operační systém Windows Vista BusinessSW a ostatní výbava


Přestože MSI MEGABOOK PR200GX patří k levnějším notebookům, jeho výbava je poměrně bohatá. Součástí systému je několik firemních utilit a programů. V předinstalovaných Windows Vista Business nechybí bezpečnostní software Norton Internet Security (antivir, atd.). K zajímavým doplňkům patří především praktické pouzdro, které je vyvedeno v souladu s designem notebooku.


Doplňková výbava notebooků MSI MEGABOOK

Uživatelé rovněž ocení malou, ale velmi praktickou optickou myš.


Optická myš MSI
reklama
Nejnovější články
Astronauti instalovali nový fotovoltaický panel iROSA na ISS Astronauti instalovali nový fotovoltaický panel iROSA na ISS
Na Mezinárodní vesmírnou stanici byly dopraveny nové fotovoltaické panely iROSA, které mají ISS zásobovat energií. Nyní se dvěma astronautům povedlo první z nich úspěšně instalovat a rozvinout do plné délky.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
TeamGroup začne ještě tento měsíc prodávat v obchodech své DDR5 DIMM TeamGroup začne ještě tento měsíc prodávat v obchodech své DDR5 DIMM
Společnost TeamGroup nehodlá na nic čekat a chce ještě v tomto pololetí začít prodávat moduly DIMM s paměťmi DDR5, které se uplatní nejdříve v budoucí generaci desktopové platformy firmy Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Organické solid-state akumulátory: na katodě dosahují už 302 Wh/kg Organické solid-state akumulátory: na katodě dosahují už 302 Wh/kg
Jednou z mnoha cest za ekologičtějšími akumulátory budoucnosti jsou i organické verze. Vědcům na University of Houston se povedlo dosáhnout energetické hustoty 302 Wh/kg na katodě s organickými články typu solid-state.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senátoři USA prosazují nový FABS Act na podporu výstavy továren na čipy Senátoři USA prosazují nový FABS Act na podporu výstavy továren na čipy
Někteří republikánští i demokratičtí senátoři se shodují na nutnosti prosadit zákon, který by přinesl obecnou podporu pro firmy zvažující postavit na území USA nové továrny na výrobu čipů. Jedná se o FABS Act.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dostupnost GeForce se zlepšuje, ceny zatím pokračují v poklesu Dostupnost GeForce se zlepšuje, ceny zatím pokračují v poklesu
Aktuálně již není žádný problém sehnat v obchodech některé grafické karty jako GeForce RTX 3060, ovšem ceny mají stále velice daleko k ideálu. Situace se ale zlepšuje, jak uvádí i německý server 3dcenter.org. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář