reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NEC 1770GX - ve znamení TN technologie a věrných barev

25.8.2005, Pavel Kovač, recenze
NEC 1770GX - ve znamení TN technologie a věrných barev
Dnes se podíváme na LCD panel o úhlopříčce 17". Jedná se o zástupce vyšší třídy. Jak si tento panel s již starou technologií TN+Film ve finále povede se dozvíte v následující recenzi.
Kapitoly článku:
  1. NEC 1770GX - ve znamení TN technologie a věrných barev
  2. Testy

Představení monitoruMonitor na první pohled zaujme elegantním vzhledem a nezvyklými tlačítky pro ovládání OSD. Bohužel se firma NEC rozhodla pro obrazovku s lesklým povrchem. Stejně jako tomu bylo u monitoru BenQ FP91V+ z našeho minulého megatestu. Nec tuto vlastnost monitorů nazývá "Opticlear". Dost již ale bylo povídání o obrazovce.

Monitor není vybaven reproduktory a tak neutrpěl design a rámeček je velmi tenký. Také polohování monitoru je na slušné úrovni, sice není panel vybaven funkcí pivot, ale pokud tuto funkci nepoužíváte, získáte velmi dobře polohovatelný monitor.


Otáčení monitoru kolem vertikální osy je řešeno velmi dobře, v podstavci je umístěn kovový disk, kolem kterého se celý monitor otáčí. Opravdu skvělé!
Následující obrázky znázorňují maximální a minimální náklon monitoru. Jak je jistě vidět, monitor uspokojí i ty náročnější uživatele.


Zdvih panelu je také úctyhodný. Při dolní poloze je okraj monitoru ve výšce 5.5cm, při maximálním zdvihu je okraj vzdálen 16,5cm, což dává zdvih 11,5cm. Bohužel při nastavení polohy musíte zapojit obě ruce. Noha totiž zdatně odolává při pokusech o nastavení výšky, to je trochu škoda. Ale mluvme upřímně, uživatel si stejně nastaví monitor do požadované polohy jen párkrát za život panelu. Naopak nastavení záklonu jde velmi snadno a tak vám nebude nic bránit se v klidu uložit na postel a sledovat monitor i zespoda.Již zde je jasně vidět odlesk místnosti v obrazovce. Ovšem design je povedený.
Teď přichází opravdová lahůdka. Také vás trápí trčící kabely, které se motají při jakémkoli pohybu? Firma NEC vyřešila tento problém v tomto případě velmi elegantně. Posuďte sami.

Takto uchycené kabely se již jen schovají pod plastovou krytku a dílo je dokonáno.
A jakými konektory je monitor vybaven?


Vezmeme to pěkně po pořádku. První je klasický napájecí konektor vybavený vypínačem, jako druhý se zde nachází DC-OUT pro připojení volitelného přislušenství pro monitory NEC. Další v pořadí je DVI a D-SUB vstupy pro obraz. V neposlední řadě je zde USB HUB (dva vývody jsou umístěny na zadní straně a dva z boku monitoru).


Příslušenství
  • Napájecí kabel
  • DVI kabel
  • Instalační příručka
  • CD s manuálem v PDF a ICM profilem (manuál je i v českém jazyce)
  • USB kabel

Vlastnost
Hodnota
Ideální odezva
8ms
Jas
420cd/m^2
Kontrast
500:1
Výrobní technologie
TN+Film
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,264mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
ANO
Vstupy
DVI, D-SUB, USB
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
6,1
Doporučená koncová cena: 11990 Kč bez DPH
reklama
reklama