Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NEC 20WGX2 - nemožné se stává skutkem

18.4.2006, Pavel Kovač, recenze
NEC 20WGX2 - nemožné se stává skutkem
Největší problém LCD monitorů je pomalá odezva, popřípadně špatné podání barev. Pokud měl nějaký monitor v našich testech dobré barvy, odezva byla špatná nebo opačně. Doba se však mění a společnost NEC přišla s opravdu zajímavým modelem - jedná se o panel s technologií S-IPS a s odezvou 6ms. Dnešní recenze je také první, u které je využita nová testovací metodika.

Celkové hodnocení


Jak tedy dopadl monitor jako celek? Inu, velmi dobře. Poprvé od té doby, co testuji LCD monitory, jsem měl pocit, že tento monitor mohu doporučit opravdu všem a to bez výjimky. Snad jen zatvrzelí odpůrci širokoúhlého formátu budou stále hledat chyby. Avšak i když budou hledat chyby, tak jich mnoho nenajdou. Jediným závažnějším problémem je odrazivost (lesklost) obrazovky. Takže pozor na případy zobrazení tmavé až černé barvy, v tom případě totiž odraz převezme vládu na obrazem a moc toho vidět není.Panel je také nadstandardně vybaven. USB Hub, ovládání pomocí počítače a možnost zachovávat poměr stran, popřípadně zobrazit obraz v poměru 1:1 má opravdu málokterý monitor. Barevné podání je jedním slovem úchvatné. Ten, kdo doposud váhal s přechodem z CRT na LCD má opět o důvod, proč setrvávat u CRT, méně. Také odezva je opravdu rychlá. Samozřejmě CRT to nikdy nebude, ale při hraní her či sledování videa je odezva téměř nepozorovatelná. LCD monitorům obvykle alespoň jedna tato dobrá vlastnost chybí. Inu perfetkní monitor za adekvátní cenu. LCD monitory, jako je tento, jsou posledními hřebíčky do rakve pro CRT.


Rychlá odezva
Lesklá obrazovka
Perfektní barevné podání
Není možné výškově nastavit
Velké pozorovací úhly
Ikona Odkaz na databázi
Ovládání pomocí PC
Ikona Odkaz na databázi
Možnost zachovat poměr stran
Ikona Odkaz na databázi
Orientační cena 14 228,- Kč bez DPH (Zdroj: Abacus)

Za perfektní odezvu, věrné barvy a celkově vyrovnané výsledky si monitor NEC 20WGX2 zasloužil naše ocenění
Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu NEC 20WGX2 - LCD 20 poskytuje server Heureka.cz


LCD monitor NEC 20WGX2 zapůjčila společnost Abacus, které tímto děkujemeZa poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřících přístrojů.