reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Noiseblocker NB-BlacksilentFan - chlazení od 80 po 120mm

, , recenze
Noiseblocker NB-BlacksilentFan - chlazení od 80 po 120mm
Dnes se zběžně podíváme na ventilátory německé společnosti Blacknoise, která vlastní značku Noiseblocker, pod níž prodává i nové ventilátory s označením NB-BlackSilentFan. A tady se nám to začíná již trošičku zamotávat. Naštěstí jde ale pouze o jednu řadu produktů, takže doufám, že vše bude jasné. Tématem bude celkem pět modelů velikostí 80, 92 a 120mm.
Ventilátory Noiseblocker série BlackNoiseFan jsou slušné produkty, které se dají pořídit za rovněž slušnou cenu. Výrobce na svých stránkách udává doporučenou prodejní cenu pro X1/X2 4,90 Euro, XE1/XE2 5,90 Euro a XL1/XL2 6,90 Euro. To je v přepočtu asi 140, 170 a 200 Kč, což můžeme považovat za adekvátní, i když by výrobce mohl k balení přidat alespoň montážní šroubky a nejlépe ještě gumové antivibrační sloupky.Co se týče výkonu, pak 80mm a 92mm verze se dají srovnat s výkonnými ventilátory Papst, ale 120mm model poněkud pokulhává. Zvukovým projevem to však ventilárory vše dohánějí. Motorky nanejvýš velmi slabě vrčí a u 120mm ventilátoru není slyšet téměř vůbec. Hluk od lopatek je také bez problémů snesitelný, takže pokud vaše volba padne na některý model ze série BlackNoiseFan, neuděláte chybu. Dnes můžete za větší peníze pořídit i horší ventilátory a naopak lepších či stejně dobrých a levnějších ventilátorů je jako šafránu.


Pěkné zpracování
Nulové příslušenství
Slušný výkon 80mm a 92mm modelů
120mm verze ve výkonu pokulhává
Tichý provoz
Ikona Odkaz na databázi
Rozumná cena
Ikona Odkaz na databázi
Orientační ceny: 140/170/200,- Kč

Za zapůjčení ventilátorů série BlackNoiseFan děkujeme společnosti Blacknoise (Noiseblocker)
Za poskytnutí digitálního anemometru HH-31A děkujeme firmě OMEGA
zabývající se výrobou měřicích přístrojů.---------------------------------------- English translation of the conclusion ----------------------------------------

Noiseblocker fans of BlackNoiseFan series are quality products which can be purchased for a reasonable price. The manufacturer on its web site quotes MSRP 4,90 € for X1/X2, 5,90 € for XE1/XE2 and 6,90 € for XL1/XL2 models/ That is an appropriate price; however, it would be nice to get also at least some screws or preferably rubber vibration compensators as well.

Considering the performance, 80mm and 92mm models can be compared to high-performance Papst fans, but 120mm BlackNoiseFan is considerably less powerful. After all, BlackNoiseFans make up for it with their low noise. Motors and bearings only slightly whirr and 120mm fan is in this respect almost noiseless. Noise created by rotating blades is also very tolerable, so if you decide to buy one of these, you won't make a mistake. Today one can buy worse and spend even more money and on the other hand, equivalent or better and cheaper fans are as scarce as hen's teeth.
reklama
reklama
reklama
reklama