www.svethardware.cz
>
>
>

Nová dvaadvacítka od HP - w2207

Nová dvaadvacítka od HP - w2207
, , recenze
Kdo zná monitory HP, jistě moc dobře ví, že jejich výrobky patří k těm lepším na našem trhu. Jejich hlavní nevýhodou pro spoustu lidí byl až příliš strohý design. A právě na design se zaměřila nová série pro domácí použití. Doufejme, že výrobce nezapomněl na to nejdůležitější, na kvalitu obrazu.
K oblíbeným
reklama

Celkové hodnocení


HP se svou novou řadou monitorů celkem vytáhlo. Hlavním lákadlem je daleko více atraktivní design, který se více hodí do každé domácnosti. Vraťme se však k našemu modelu HP w2207, který exceluje hlavně v barvách. Pokud si totiž seřídíte barvy ručně, tak jsou prakticky nerozeznatelné od kvalitnějších technologií xVA. Nesmíme však používat předvolené režimy, které výrazně snižují gamut a barvy hodně deformují.

Další disciplínou, ve které monitor předčí většinu ostatních, je interpolace. Nemusíte se tedy bát hrát v jiném než nativním rozlišení. Bohužel jsou zde i lehce negativní vlastnosti. Tou je pouze na dnešní dobu průměrná odezva a podprůměrné podsvícení. Odezva se dá ještě s klidem přežít, protože stále je lepší než u většiny xVA panelů a pro hry dostačuje, ale daleko hůře je na tom podsvícení. Je sice pravda, že podsvícení bývá neduh všech LCD monitorů od HP, ale proč by nemohla nová řada být výjimkou?


Z celkového hodnocení si lze velice dobře udělat obrázek o tom, jak si monitor ve výsledku vede. Vysoce nadprůměrné barevné podání, slušná ergonomie a průměrná odezva. Bohužel podsvícení a pozorovací úhly na tom tak dobře už nejsou. Ve výsledku jde tedy o slušný monitor s pěkným vzhledem.
Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s metodikou pomocí osciloskopu.


Výtečné barevné podání
Nedostatečné podsvícení
Atraktivní vzhled
Horší vertikální pozorovací úhel
Slušná ergonomie
Odezva se schody
Odezva bez překmitů
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 8 100 Kč bez DPHStále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu HP w2207 - LCD 22 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu HP w2207 děkujeme společnosti HP.Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.

reklama
Nejnovější články
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
22.10.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
22.10.2021, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD
MicroCenter, prodejce počítačové techniky, začal už na svých stránkách nabízet procesory Intel Alder Lake-S, které fyzicky ještě nejsou k dispozici, ale už se dozvídáme alespoň jejich ceny, které by skutečně mohly platit. 
22.10.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře