Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový AMD A10 6790K a výkon ve Windows 8.1

28.11.2013, Jan Vítek, recenze
Nový AMD A10 6790K a výkon ve Windows 8.1
Společnost AMD se rozhodla ještě před příchodem chystaných APU Kaveri přijít s novým APU řady Richland. Jedná se o A10-6790K, jehož specifikace se blíží nejvýkonnějšímu modelu celé řady. My si dnes vyzkoušíme jeho výkon ve Windows 8.1 s novými benchmarky.

Cinebench R10 a R11.5 - CPU


Praktické aplikace dnes budou reprezentovat klasické testy renderování scény pomocí Cinebench R10 a Cinebench R11.5. Ty dokáží využít jedno nebo všechna jádra, přičemž novější Cinebench dokáže vícejádrový procesor zaměstnat efektivněji.

APU A10-6790K disponuje silnějším procesorem, a to s vyšší základní frekvencí i turbem, čili to se muselo projevit i na výsledcích renderování, které využívá výhradně síly CPU. Zde také můžeme vidět, že díky efektivnějšímu využití procesorových jader v testu R11.5 je i rozdíl mezi testovanými procesory větší než u R10.


Company of Heroes a Crysis 3


Herní testy tu budou pouze dva, a to z toho prostého důvodu, že nový Richland a jeho Radeon HD 8670D jsme v tomto ohledu testovaji již dříve, čili nemá cenu se opakovat. Zde se tak objeví starý dobrý titul Company of Heroes, jenž dobře ukazuje výkonnostní rozdíly a pak naopak nový Crysis 3. Bylo pak samozřejmě nutné upravit i detaily a rozlišení, takže zatímco CoH zvládl vyšší rozlišení s maximálními detaily, u Crysis 3 jsme se museli uskrovnit (viz tabulky).Nárůst výkonu je v obou případech podobný, přičemž u Crysis 3 nám to vyšlo tak akorát, abychom u obou APU dosáhli na počet FPS, při nichž je hra ještě dobře hratelná. Ta i na nízké detaily vypadá velmi dobře, ovšem i tak by se výkon navíc rozhodně hodil a v tomto ohledu je právě velkou nadějí generace Kaveri.


Cinebench R10 a R11.5 - GPU (OpenGL)


Nakonec si musíme uvést také výsledky testů využívajících API OpenGL. Zde je vidět velmi slušný nárůst výkonu mezi GPU obou generací.