Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OCZ ARC 100: levná SSD nové generace

8.10.2014, Jan Vítek, recenze
OCZ ARC 100: levná SSD nové generace
Společnost OCZ se v poslední době rozjela a představila řadu produktů, mezi nimiž je také nová řada ARC 100. Od té můžeme čekat především slušný poměr ceny a výkonu, jak se dnes bude snažit ukázat testovaný 240GB model.

AS SSD Benchmark


V této kapitole se podíváme na výsledky AS SSD Benchmarku, který nám také poskytne údaje o sekvenčním čtení, IOPS s frontou a bez. Vedle toho ale také umí testovat rychlost manipulace s daty v rámci samotného SSD, což je schované pod nástrojem AS SSD Copy Benchmark. My se ale nedříve podíváme na to, jaké sekvenční a jiné hodnoty tento test ukáže a jak se tyto hodnoty budou měnit v závislosti na zaplnění disku daty. Některé hodnoty týkající se IOPS (4K) sice šly dolů, ale v jiných případech se zvedly, takže výkon celkově zůstal v podstatě stejný.
- OCZ ARC 100 - zaplněný z 0 % -
- OCZ ARC 100 - zaplněný z 50 % -
- OCZ ARC 100 - zaplněný z 90 % -AS SSD Copy Benchmark


Nyní již přichází na řadu testy kopírování dat, které se mají velmi blížit tomu, co můžeme od daného SSD očekávat v reálném provozu. Způsob testování je jednoduchý. AS SSD vezme velký soubor .iso, aplikaci a hru, respektive jejich data, a kopíruje je v rámci samotného SSD. Monitoruje přitom celkový čas, který operace zabere a také rychlost. I zde se podíváme na 3 sady výsledků, které byly pořízeny s různě zaplněným SSD. Ani zde se neukazuje souvislost mezi výkonem a dostupnou kapacitou.
- OCZ ARC 100 - zaplněný z 0 % -
- OCZ ARC 100 - zaplněný z 50 % -
- OCZ ARC 100 - zaplněný z 90 % -