www.svethardware.cz
>
>
>

PC DVD Encore 5x

, , recenze
Creative nabízí kompletní kit pro přehrávání DVD.
K oblíbeným
reklama
DVD - tři magická písmenka označující Digital Versatile Disk se stále více vkrádají do našeho života, podobně jako kdysi CD. DVD disky se vyznačují vysokou kapacitou (až 17GB na oboustranném DVD-ROM disku) a často se používají pro ukládání videa. Je docela možné, že časem vytlačí klasické videokazety.

Známá tchajwanská firma Creative Labs nabízí, mimo svých výborných zvukových karet, také DVD mechaniku s názvem Encore 5x. Kromě mechaniky samotné je dodávána i Dxr2 decoder karta pro přehrávání DVD titulů. Jako bonus je k Encore 5x přiložena speciální DVD verze Wing Commander Prophecy. V balení samozřejmě nechybí ani potřebné propojovací kabely a manuál.

Instalace Encore kitu je bezproblémová, dodávaný manuál detailně popisuje všechny kroky instalace, takže ji zvládnou i méně zkušení uživatelé. Z hardwarové strany je třeba vložit DVD mechaniku do volné 5,25" pozice, zasunout Dxr2 kartu a propojit je spolu dodávaným kabelem. Pak už jen stačí nainstalovat ovladače, což je neméně snadné.

Dxr2 karta dodávaná s Encore 5x je stejná, jako v případě starší Encore 2x mechaniky. Jedná se o PCI MPEG-2 kartu, která se stará o plynulé přehrávání DVD filmů, při rozlišení 1280x1024 rychlostí až 60 snímků za sekundu. Tato karta je také zpětně kompatibilní s MPEG-1 formátem, tedy i starší videa budou přehrávána kvalitně. Dxr2 je vybavena TV výstupem, takže DVD filmy lze sledovat pohodlně na televizní obrazovce.

Šlehačkou na dortu pak je skutečnost, že Dxr2 karta zvládá i Dolby Digital dekódování a lze ji přes S/PDIF výstup připojit k Dolby Digital zesilovači. Pro přehrávání DVD je přibalen Creative PC-DVD player, jehož použití je velmi podobné klasickému videu.

Encore DVD-ROM mechanika je již třetí genarecí DVD-ROM a je vyráběna známou japonskou firmou Panasonic. Dokáže přečíst jakékoliv médium, včetně CD-RW, DVD-RAM nebo DVD-R. Přístupovou dobu má 140ms (pro DVD) resp. 90ms (pro CD), data přenáší maximální rychlostí 6.760KB/s (DVD) resp. 4.800 KB/s (CD).

Creative PC-DVD Encore 5x je výborný produkt, dosahující vysokého výkonu a za poměrně příznivou - $249 - cenu (ještě před rokem stály DVD mechaniky kolem $1000). Slabinou je snad jen málo přibalených DVD titulů a her (pouze Wing Commander Prophecy), což však nemusí na škodu, co taky s věcmi,které člověk nechce a někdo mu je nutí ?

reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře