www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 231P4QPYEB: přemožitel IPS235P?

Philips 231P4QPYEB: přemožitel IPS235P?
, , recenze
Poohlížíte se po levnějším monitoru pro obecné použití. Máte zálusk na LG IPS235P? Pak přesně pro vás je dnešní recenze. Porazí o kousek dražší Philips cenový trhák LG? Rodí se nám tu nová hvězda v oblasti levných monitorů?
K oblíbeným
reklama

Philips 231P4QPYEB


Jak již perex naznačuje, tak dnešní Philips je skutečně konkurent pro LG IPS235P. Oproti němu má však výrazně lepší konstrukci a celkově působí solidnějším dojmem. Design se řadí mezi naprostý standard Philipsu. Noha s otvorem pro zkrocení kabelů, spodní rámeček větší, aby mohl nést reproduktory, a dotyková tlačítka na pravé straně. Inu, směle do toho. - základní pohled

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Hlavní výhodou Philipsu 231P4QPYEB je již naznačená velmi dobrá konstrukce. Díky noze, která umožňuje slušný zdvih 13 cm, a hlavně funkci pivot. Ta sice u monitoru s poměrem stran 16:9 není až tak využitelná, ale pořád se najdou lidé, co ji vyžadují. Také konstrukce samotného rámečku je slušná a plasty nikde nevržou. Zkrátka za cenu kolem 5 500 Kč je to perfektní výsledek.


 - pohled zepředu

Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Ve spodní části jsou navíc umístěny reproduktory, které hrají docela slušně. Samozřejmě na hudbu to není, ale VoIP zvládají dobře.


 - náklon

Náklon monitoru


Náklon monitoru je celkem běžných -5° až 20°, což bude většině uživatelů stačit. Pokud však chcete pracovat například ve stoje, tak je náklon vzad malý. To je ovšem docela extrémní případ, a ti, co jej vyžadují, si jistě dokoupí nějaký ten Vesa držák, který lze připevnit do otvorů s roztečí 100×100 mm.


 - tlačítka

Ovládací prvky

Tlačítka dává Philips obvykle dotyková a ani dnešní monitor není výjimkou. Jejich reakce jsou velmi dobré až jemné. Stačí se opravdu jen dotknout, a to klidně jen malinkatým výstupkem kůže.


 - zdvih

Zdvih je na takto velký monitor docela slušný


 - pivot

Monitor si můžete i otočit (pivot)


 - pohled zezadu

Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Na zadní straně nic zvláštního nenaleznete. Jen zvětšenou část pro konektory a hlavně integrovaný zdroj napájení. Díky tomu nemáte další krabičku pod stolem. Někteří uživatelů preferují externí zdroj, ale většina jistě ocení integrovaný zdroj.


 - konektory

Konektory (klikněte pro zvětšení)


Na levé straně monitoru je umístěn USB Hub se čtyřmi porty. Vstup USB je bohužel také umístěn na levé straně a ne v prostoru s obrazovými vstupy, jak je zvykem u ostatních monitorů.
USB Hub


V horní části se nachází ErgoSensor. Existuje však i varianta monitoru 231P4QPYK, která zde má kameru. Pokud tedy často používáte VoIP, tak rozhodně sáhněte po této variantě. Ostatním bude stačit dnes recenzovaný s "obyčejným" senzorem pro automatickou regulaci jasu.
Dodávané příslušenství:
  • DVI, S-Sub kabel
  • Napájecí šňůra
  • Audio propojovací kabel (3,5 mm jack)
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály a softwarem)

Bohužel v balení nenaleznete USB propojovací kabel. Trošku nechápu tuto logiku, protože je přibalen analogový kabel, který je o poznání dražší a USB kabel s maloobchodní cenou kolem 30 Kč přibalen není. Nezapomeňte tedy si s monitorem i tento kabel koupit.

Pro ty, co nechtějí číst celý text, je tu krátké video ve kterém uvidíte hlavní konstrukční vlastnosti a také náhled na OSD menu.Philips 231P4QPYEB
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23" (16:9)
Ideální odezva
14 ms (gtg) - při SmartResponse 7 ms
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (20 000 000:1)
Výrobní technologie
e-IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
8 bitů (6 bit + 2 bit FRC)
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920×1080
Vestavěné reproduktory
Ano
USB HUB
Ano 4x USB 2.0
Vstupy
DVI, DisplayPort, D-Sub
Výstup pro sluchátka
Ne
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
5,3 kg
Norma TCO
TCO 5.2
Pivot
Ano
Spotřeba
18 W typ
Rozměry
547,4×515,3×223,0 mm
Různé variace tohoto modelu
Černý a stříbrný
Varianta s kamerou
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek