www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 231P4QPYEB: přemožitel IPS235P?

Philips 231P4QPYEB: přemožitel IPS235P?
, , recenze
Poohlížíte se po levnějším monitoru pro obecné použití. Máte zálusk na LG IPS235P? Pak přesně pro vás je dnešní recenze. Porazí o kousek dražší Philips cenový trhák LG? Rodí se nám tu nová hvězda v oblasti levných monitorů?
K oblíbeným
reklama

Philips 231P4QPYEB


Jak již perex naznačuje, tak dnešní Philips je skutečně konkurent pro LG IPS235P. Oproti němu má však výrazně lepší konstrukci a celkově působí solidnějším dojmem. Design se řadí mezi naprostý standard Philipsu. Noha s otvorem pro zkrocení kabelů, spodní rámeček větší, aby mohl nést reproduktory, a dotyková tlačítka na pravé straně. Inu, směle do toho. - základní pohled

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Hlavní výhodou Philipsu 231P4QPYEB je již naznačená velmi dobrá konstrukce. Díky noze, která umožňuje slušný zdvih 13 cm, a hlavně funkci pivot. Ta sice u monitoru s poměrem stran 16:9 není až tak využitelná, ale pořád se najdou lidé, co ji vyžadují. Také konstrukce samotného rámečku je slušná a plasty nikde nevržou. Zkrátka za cenu kolem 5 500 Kč je to perfektní výsledek.


 - pohled zepředu

Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Ve spodní části jsou navíc umístěny reproduktory, které hrají docela slušně. Samozřejmě na hudbu to není, ale VoIP zvládají dobře.


 - náklon

Náklon monitoru


Náklon monitoru je celkem běžných -5° až 20°, což bude většině uživatelů stačit. Pokud však chcete pracovat například ve stoje, tak je náklon vzad malý. To je ovšem docela extrémní případ, a ti, co jej vyžadují, si jistě dokoupí nějaký ten Vesa držák, který lze připevnit do otvorů s roztečí 100×100 mm.


 - tlačítka

Ovládací prvky

Tlačítka dává Philips obvykle dotyková a ani dnešní monitor není výjimkou. Jejich reakce jsou velmi dobré až jemné. Stačí se opravdu jen dotknout, a to klidně jen malinkatým výstupkem kůže.


 - zdvih

Zdvih je na takto velký monitor docela slušný


 - pivot

Monitor si můžete i otočit (pivot)


 - pohled zezadu

Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Na zadní straně nic zvláštního nenaleznete. Jen zvětšenou část pro konektory a hlavně integrovaný zdroj napájení. Díky tomu nemáte další krabičku pod stolem. Někteří uživatelů preferují externí zdroj, ale většina jistě ocení integrovaný zdroj.


 - konektory

Konektory (klikněte pro zvětšení)


Na levé straně monitoru je umístěn USB Hub se čtyřmi porty. Vstup USB je bohužel také umístěn na levé straně a ne v prostoru s obrazovými vstupy, jak je zvykem u ostatních monitorů.
USB Hub


V horní části se nachází ErgoSensor. Existuje však i varianta monitoru 231P4QPYK, která zde má kameru. Pokud tedy často používáte VoIP, tak rozhodně sáhněte po této variantě. Ostatním bude stačit dnes recenzovaný s "obyčejným" senzorem pro automatickou regulaci jasu.
Dodávané příslušenství:
  • DVI, S-Sub kabel
  • Napájecí šňůra
  • Audio propojovací kabel (3,5 mm jack)
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály a softwarem)

Bohužel v balení nenaleznete USB propojovací kabel. Trošku nechápu tuto logiku, protože je přibalen analogový kabel, který je o poznání dražší a USB kabel s maloobchodní cenou kolem 30 Kč přibalen není. Nezapomeňte tedy si s monitorem i tento kabel koupit.

Pro ty, co nechtějí číst celý text, je tu krátké video ve kterém uvidíte hlavní konstrukční vlastnosti a také náhled na OSD menu.Philips 231P4QPYEB
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23" (16:9)
Ideální odezva
14 ms (gtg) - při SmartResponse 7 ms
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (20 000 000:1)
Výrobní technologie
e-IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
8 bitů (6 bit + 2 bit FRC)
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920×1080
Vestavěné reproduktory
Ano
USB HUB
Ano 4x USB 2.0
Vstupy
DVI, DisplayPort, D-Sub
Výstup pro sluchátka
Ne
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
5,3 kg
Norma TCO
TCO 5.2
Pivot
Ano
Spotřeba
18 W typ
Rozměry
547,4×515,3×223,0 mm
Různé variace tohoto modelu
Černý a stříbrný
Varianta s kamerou
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou? Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář