reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Philips 278C4QHSN: rozšířená realita pro filmy

, , recenze
Philips 278C4QHSN: rozšířená realita pro filmy
Díváte se rádi na filmy? Co si takhle zpříjemnit zážitek tím, že monitor zapojí do děje i své okolí? Zní to pěkně, jaká je však realita ohledně Ambiglow technologie? Podívejme se na tento 27" e-IPS monitor podrobněji.
Philips 278C4QHSN: rozšířená realita pro filmy

Pozorovací úhly


Opět tu je IPS panel a opět standardní pozorovací úhly. Bohužel tentokrát je trošku výraznější IPS Glow. Navíc kvůli povrchové úpravě mají kontrastní plochy trošku auru. Zkrátka pokud si zobrazíte například bílé linky na černém pozadí, tak se kolem nich vyskytne jakýsi opar. Některé monitory na to téměř netrpí, naopak se jim zase více leskne obrazovka. Je to zkrátka něco za něco.


- pozorovací úhly


Rozložení kontrastu


Pokud se podíváme na kontrast, který výrobce slibuje 1 000:1, tak už při prvním pohledu na tabulku je asi všem jasné, že toho monitor nedosáhl. Maximální naměřený kontrast byl lehce pod 900:1. To samozřejmě není až tak velká tragédie, ale pro filmy by se jistě vyšší kontrast více než hodil.


 - kontrast při maximální jasu


 - kontrast při jasu 120cd/m2


Naopak minimální kontrast až tak nepadá. Rozdíl mezi maximem a minimem je pouze cca 190:1.

Průběh jasu


Trošku mě překvapil maximální jas, který bohužel nedosáhl oněch proklamovaných 250 cd/m2. Maximální naměřený kontrast 205 cd/m2 je opět pro filmy relativně malý. Naopak minimální jas 53 cd/m2 by mohl být nižší. Naštěstí zde hodně pomáhá technologie Ambiglow, kterou lze přepnout do pasivního režimu, kde nemění intenzitu ani barvu. Zkrátka jen osvětlí okolí a pozadí za monitorem. Díky tomu je i práce v noci docela příjemná. Nemusíte rozsvěcet lampičku a nezačnou vás bolet oči. Právě to vidím jako největší kouzlo technologie Ambiglow.


 - průběh jasu


Podsvícení


Podsvícení je u edge LED monitorů obvykle dost problém. Na krajích se často vyskytují průsvity a hlavně zkrátka není homogenní. Tentokrát není podsvícení až tak úplně tragické jako tomu bývá u některých 27" modelů.


 - podsvícení 3D graf


 - podsvícení 2D graf


 - rozložení jasu při maximálním nastavení jasu v OSD


 - rozložení jasu v procentech


 - rozložení jasu při 120cd/m2


 - rozložení jasu při 120cd/m2 v procentech


Asi nejlépe je vidět podsvícení, pokud si jej převedeme do gamy 2,2 tak, aby odpovídalo lidskému zraku. Největší úbytek jasu je v levé části obrazu. Zde je to opravdu okem vidět.


 - podsvícení přepočet na gamu 2,2 3D graf


 - podsvícení přepočet na gama 2,2 v 2D grafureklama
reklama
reklama