www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 298P4QJEB: přemožitel Dellu

Philips 298P4QJEB: přemožitel Dellu
, , recenze
V poslední době se doslova roztrhl pytel s 21:9 monitory. Také Philips si přidal svou trošku do mlýna se svým modelem 298P4QJEB. Dokáže konkurovat velmi povedenému Dellu? Našlápnuto má jistě dobře.
K oblíbeným
reklama

Philips 298P4QJEB: celkové hodnocení


Sháníte monitor na filmy a Dell U2913WM vás neoslovil? Tak možná právě pro vás je dnešní Philips prakticky ideální. Oproti Dellu má sice lehce horší podsvícení, ale tím jeho negativa prakticky končí. Odezva je znatelně lepší, barevné podání téměř identické a ergonomie oproti Dellu vlastně i lepší. Konstrukčně jsou si oba monitory velmi podobné a dokonce v některých ohledech je Philips trošku lepší. Bezrámečková konstrukce je pevná a ve výsledku vůbec nevadí, že jde o tuto konstrukci.

Spoustu uživatelů potěší USB 3.0 Hub, který je i u Dellu, ale zde je umístění konektorů o poznání lepší. Tlačítka na ovládání jsou klasická mikrospínačová a fungují perfektně. U Dellu jsou dotyková. Je to zvláštní zmiňovat v závěru takové drobnosti jako jsou tlačítka, ale jsou to právě tyto drobnosti, co mohou rozhodnout o výběru. Co je ovšem rozhodně daleko lepší u dnešního kousku, je odezva. Dell zkrátka zcela zapomněl na technologii OverDrive, a tím monitor hodně degradoval.


Philips 298P4QJEB TREFA

Ocenění TREFA získává monitor Philips 298P4QJEB
za kvalitní zpracování a celkově vyvážený produkt.
Logo ocenění je ke stažení zde.


V celkovém součtu je tedy dnešní Philips 298P4QJEB zatím nejlepším 21:9 monitorem, co se nám dostal na testy. Vzhledem k tomu, že v žádné disciplíně nepropadl a naopak ve většině je znatelně nadprůměrný, si vysloužil naše ocenění TREFA. Je to obdobná situace jako u Dell U2713HM.

Philips 298P4QJEB hodnocení


Monitor je vhodný pro:


1) Sledování a editaci videa
2) Jako náhrada za dva 17-19" monitory

Spousta lidí vidí v 21:9 jen monitor co nelze na běžnou práci využít. Pokud ovšem pracujete například na dvou 19" monitorech, tak 21:9 je ideální jako náhrada. Pomocí klávesových zkratek ve Windows (Winkey+šipky) lze totiž okna uspořádávat stejně pohodlně jako na dvou monitorech. Právě proto si dokáži představit tyto monitory i jako běžné kancelářské, ale zatím takto horlivý verdikt k ním psát nebudu. Ukamenování v diskuzi by bylo prakticky okamžité.


Plusy+ Vyrovnaná odezva bez velkých překmitů
+ Slušné barevné podání a gamut
+ Podsvícení (pozor však na průsvit)
+ Dobrá ergonomie i s pivotem
+ USB 3.0 hub na straně monitoru
+ Regulace bez PWM (blikání)
+ Slušné tovární zpracování
+ Levnější než Dell U2913WM

Minusy- Průsvit v levém dolním rohu
- Pro profesionální hraní vyšší inputlag
- V základním nastavení studenější barvy (cca 8 000 K)

Cena v době testování: cca 12 000 Kč s DPH

Ceny podobných produktů:


NEC EA294WMi
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Dell U2913WM
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

AOC q2963Pm
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG IPS2993
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení monitoru Philips 298P4QJEB děkujeme Philipsu.

Jak hodnotíte monitor Philips 298P4QJEB?
V anketě šlo hlasovat od 24.7.2013 do 15.7.2014. Počet hlasujících: 8
Výborný 63 % 63% Průměrný 38 % 38% Špatný 0 %
reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek