Pioneer DVR-110 nebo DVR-110D?
17.1.2006, Martin Daniel, recenze
Značka Pioneer se mezi uživateli těší značné oblibě a tak není divu, že výrobce přišel na trh s typem, který nejenom že zvyšuje rychlosti zápisu oproti předchozímu, ale též přidává i schopnost, do té doby vlastní pouze LG nebo Panasonic a to zápis na DVD-RAM. Společnost přišla na trh hned se dvěma modely, zapisovat DVD-RAM však umí pouze jeden.
Kapitoly článku:
- Pioneer DVR-110 nebo DVR-110D?
- Popis mechaniky, co je uvnitř, specifikace
- Testy čtení CD
- Čtení poškozených CD
- Testy čtení DVD
- Čtení poškozených DVD
- Testy čtení DVD DL
- Testy DVD-RAM a BookType
- Kvalita zápisu na CD
- Kvalita zápisu na DVD-R/RW/DL
- Kvalita zápisu na DVD+R/RW/DL
- Úprava Pioneeru DVR-110D na DVR-110 a další změny
- Schopnost kopírovat chráněná média, Závěr
Testy čtení DVD DL
Pokud nebude uvedeno jinak, jsou následující výsledky z testů čtení shodné pro oba modely, tudíž bude uveden obrázek pouze z testů Pioneer DVR-110.
DVD-R DL
Na obrázku si můžete prohlédnout rychlost čtení, přístupové doby, přenosovou rychlost a další. Oba Pioneery čtou DVD-R DL maximální rychlostí 8x,stejně jako DVD+R DL.
DVD-ROM DL
Lisovaný DVD-ROM DL už čtou Pioneery rychlostí 12x, stejně jako ostatní novější mechaniky, založené na čipsetech od NEC.
Na tomto grafu se podívejte, jak si obě mechaniky stojí v rychlosti čtení DVD-ROM DL v porovnání s ostatními mechanikami.
Přístupové doby
U přístupových dob platí, že čím menší, tím lépe.
Zátěž procesoru
Zatížení procesoru by mělo být samozřejmě co nejmenší. Jak výrazný je propad v porovnání staršího Pioneeru DVR-108 oproti DVR-110(D).
Špičková přenosová rychlost v MB/s
A stejně jako na předchozích grafech přenosových rychlostí i zde se na předních příčkách umístily už tradičně mechaniky, které mají podporu režimu přenosu Ultra DMA-4.