reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Plextor PX-712A: mechanika s výjimečnými vlastnostmi

, , recenze
Plextor PX-712A: mechanika s výjimečnými vlastnostmi
Značka Plextor má skvělý zvuk a renomé mezi většinou uživatelů. Produkty Plextor vždy patřily k tomu nejlepšímu na trhu. Od konkurence se Plextor odlišoval především výkonnými a vybavenými mechanikami. Skvělé parametry však vyvažovala poměrně vysoká cena.
Cenový přehled

Plextor je díky svým parametrům a schopnostem skutečně výjimečná mechanika, odpovídá tomu pochopitelně i cena. Pro srovnání jsem vybrali OEM verze mechanik. Na popisovaný Plextor je poskytována dvouletá záruka. Ceny odpovídají polovině měsíce prosince 2004.


DVD
Bez DPH
s DPH
Plextor PX-712A
2373 Kč
2824 Kč
MicroStar DR12-A
1864 Kč
2218 Kč
LITE-ON DRW-3S121
1679 Kč
1999 Kč
Tab. 07 – Cenový přehled

Závěr

Plextor PX-712A lze obecně hodnotit jako kvalitní a rychlou mechaniku. Výsledky čtení a zápisu CDR lze v dané kategorii považovat za velmi dobré. Naměřené parametry - čtení CD/DVD odpovídají hodnotám, které uvádí výrobce. Přístupové doby u klasických CDR, ale i u DVD±RW jsou rovněž dobré. Menší problémy byly zjištěny pouze při čtení dvouvrstvých DVD-Video disků.

K dalším přednostem patří rychlý 48x rychlostní zápis CDR a 24x rychlostní vypalování CDRW médií. Výborný je především rychlý 12x zápis na DVD+R. Médium s kapacitou cca 4.36 GB je zapsáno za šest a půl minuty! Kvalitu zápisu lze považovat za velmi dobrou. Výborné výsledky byly naměřeny při extrakci audio stop. Plextor PX-712A umožňuje pětinásobnou změnu regionu.

Za nevýhodu lze považovat absenci podpory DVD-RAM médií. Plextor PX-712A si také nerozuměl s DVD±RW, která byla vypálena ve starších mechanikách. Nejen, že je mnohdy nedokázal přečíst, ale v případě médií Memorex ani naformátovat. Otázkou rovněž zůstává čtení poškozených médií.

Čtení chráněných CD, jak je pro Plextor charakteristické, probíhá výborně. Mechanika si dokáže poradit s mnoha ochranami (SafeDisc v2, Securom v2, PlayStation LibCrypt, CDS 100/200, Key2 Audio a Laserlok).

Plextor PX-712A není zcela typickým produktem. Běžný uživatel patrně nedocení všechny možnosti, které tato mechanika nabízí. Desítky nastavení, dovolují uživateli ovlivňovat mnohé parametry zápisu. Plextor je proto zajímavý především pro zkušené uživatele, kteří mají potřebu hardware konfigurovat, upravovat jeho výkon. Závěrem nezbývá než Plextor PX-712A doporučit všem, kteří chtějí spolehlivou DVD±RW mechaniku s výjimečnými vlastnostmi.
reklama
reklama
reklama
reklama