reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Premio 4020N: "Centrino" se vším všudy

, , recenze
Premio 4020N: "Centrino" se vším všudy
Centrino je mobilní technologie vyvinutá s ohledem na vysoký výkon při zachování dlouhé životnosti v provozu na baterie. Letos v lednu Intel uvedl nový cenově dostupný procesor této kategorie: Celeron-M. Dnes vám přinášíme recenzi notebooku s tímto procesorem.
Kapitoly článku:
Jen se koukněte...

Nyní vás asi zajímá, jak notebook vypadá. Proto vám nyní nabídneme fotky, které vám blíže ukáží tři hlavní pohledy. A jelikož se o výbavě a příslušenství notebooku budeme blíže rozepisovat později, ponecháme je bez komentáře.


Obr.04 - Ještě jednou pohled na otevřený notebook
Pro detail klikněte myší


Obr.05 - Zavřený notebook
Pro detail klikněte myší

Popis notebooku

Nyní si ukážeme notebook ze všech možných stran. A jelikož o podrobný popis konektorů, mechanik apod. se za nás již postaral výrobce, bylo by jejich opětovné přepisování "nošením dříví do lesa". Máte-li zájem klikněte sem, kde si můžete stáhnout malý PDF dokument. My jenom řekneme, že celkový počet dvou USB 2.0 portů je dle našich názorů nedostatečný, i když notebook disponuje jedním PS2 portem pro myš či klávesnici či FireWire. Dále nám zde chyběl TV-Out, jak již bylo zmíněno. U našeho modelu též nahradila čtečka paměťových karet disketovou mechaniku, o kterou notebook tímto přišel.


Obr.06 - Levá strana
Pro detail klikněte myší


Obr.07 - Zadní strana
Pro detail klikněte myší


Obr.08 - Pravá strana
Pro detail klikněte myší

Notebook má pak klasicky dva sloty SO-DIMM pro paměti DDR, z čehož jeden je obsazen 256 MB modulem DDR266 (čipy Samsung) a druhý je prázdný. Maximum možné paměti je 2 GB. Druhý volný "chlíveček" můžete osadit nějakou Mini-PCI kartou.


Obr.09 - Pohled do nitra
Pro zvětšení klikněte myší

Pevný disk vyrobila firma Fujitsu. Jde o klasický notebookový disk o velikosti 2,5" s rychlostí 4200 ot./s (Ultra ATA/100), vyrovnávací pamětí 2 MB a velikostí 40 GB. Což odpovídá standardu, i když pevný disk s 5400 ot./s by jistě znamenal nárůst výkonu. Zajímají-li vás bližší specifikace, klikněte sem.


Obr.10 - Foto pevného disku
Pro zvětšení klikněte myší

Velmi důležitou součástí notebooku je samozřejmě i Li-On baterie (osmičlánková) o kapacitě 4400 mAh. (Výrobce ale na letáku k produktu uvádí 4000 mAh.) Baterie jde velmi jednoduše vytáhnout, musíte pouze posunout pojistku a celou baterii lze pak jednoduše vysunout.


Obr.11 - Popisek baterie
Pro foto celé baterie klikněte myší

Příslušenství

K notebooku pak kromě slušné softwarové výbavy dostanete samozřejmě také napájecí trafo. Délka výstupního kabelu (zásuvka - trafo) je cca 1,8 m a vstupního (trafo - notebook) asi 2 m, takže se nemusíte bát nedostatečné délky.


Obr.12 - Foto napájecího zdroje

Již méně samozřejmá je přítomnost značkové tašky Dicota na notebook. Ta je sice kvalitní, ale příliš velká, protože se v ní notebook doslova "topí", což je její veliký nedostatek.


Obr.13 - Spousta místa pro notebook
Pro zvětšení klikněte myší

Software

Jako prvně se samozřejmě podíváme na operační systém. Notebook dostanete klasicky s Windows XP Home Edition. Mezi další softwarovou výbavu patří také programy WinDVD 4 či vypalovací utilita Nero. Dále pak obdržíte CD s drivery a uživatelskou příručkou v českém jazyce. Specialitou je CD od ATComputers s užitečným softwarem a jelikož by byl popis zbytečně dlouhý, koukněte na obrázek.


Obr.14 - Instalační menu

Bližší popis si možná zaslouží kancelářský software 602PC SUITE 4.0 (build 4.0.03.1114):

602PC SUITE je kancelářský balík určený pro použití na domácím počítači i při podnikání. Skvěle se hodí pro přípravu osobní i pracovní korespondence a tabulek, ale také pro děti při studiu. Nabízí dostatečnou kompatibilitu s formáty doc a xls a podobný vzhled a ovládání jako u Microsoft Office.
602PHOTO SUITE 4.0 je kompletní balíček aplikací pro aktivní práci s digitálními fotografiemi. Snadno díky němu zaarchivujete a utřídíte své snímky do přehledných digitálních fotoalb a získáte vše potřebné pro opravy, úpravy, tisk a sdílení fotografií na webu.
602PRINT PACK 3 je nástroj pro rychlý převod (nejen) do PDF! 602PRINT PACK rychle a snadno převede dokumenty z libovolné aplikace do formátu PDF (Portable Document Format) – needitovatelného grafického výstupu, plně přenosného mezi různorodými uživateli a systémy.
LAN SUITE 2003 je bezpečný komunikační server určený pro Windows 98/ME/NT/2000/XP. Chrání Váš server i počítačovou síť pomocí firewallu (pouze na Windows 2000/XP) proti útokům a neoprávněným pokusům o průnik z internetu. Samozřejmou součástí LAN SUITE je proxy server, který připojí bezpečně celou Vaši síť k Internetu.
eDock Desktop je nástroj, který vytváří šifrovaný archiv pro zabezpečení dokumentů libovolného typu a stažených webových stránek a zároveň zajišťuje fulltextové prohledávání. Je navržen pro samostatný počítač a představuje pokročilou nadstavbu běžného ukládání dokumentů. Po nainstalování vytvoří separátní zabezpečenou oblast „modrých“ složek, která se uživateli zpřístupní vždy až po zadání uživatelského jména a hesla.


Obr.15 - Foto s CD disky
reklama
reklama
reklama
reklama