www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TR-004: hardwarový RAID na čtyřech HDD

QNAP TR-004: hardwarový RAID na čtyřech HDD
, , recenze
Společnost QNAP nabízí nejen úložná zařízení typu NAS, ale také mnohem jednodušší modely v rámci řady TR. Jedná se o rozšiřující boxy pro pevné disky s hardwarovým RAIDem, které můžeme připojit i přímo k PC.
K oblíbeným
reklama
QNAP TR-004 vypadá jako běžný NAS, ovšem ve skutečnosti je to mnohem jednodušší zařízení, které však může řadě uživatelům udělat přesně takovou službu, kterou potřebují. Každý nepotřebuje výkonný a operačním systémem obdařený NAS, který umí fungovat jako webový server, multimediální server či kdovíjaký jiný server nebo snad rovnou desktopový počítač. Postačit může prostě jen externí úložiště pro jeden počítač či pro rozšíření stávajícího NAS serveru, které zvládne své disky provozovat v různých typech polí. Zde jde to krom individuálně využívaných disků také JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5 a RAID 10.  
 
 
Že nejde o NAS, o tom nás přesvědčí chybějící síťové rozhraní, namísto nějž je tu pouze USB 3.0 a nic víc. Nastavení přitom můžeme nechat na DIP přepínači, který zvolí, na co se přepne hardwarový RAID kontroler, anebo si aktivujeme softwarový režim a využijeme dodávanou aplikaci External RAID Manager, jež pracovala zcela bez problémů a nabídla i velice přehledné rozhraní. QNAP ji také často aktualizuje
 
Vadou na kráse takovéhoto produktu je jednak interní podpora pouze pro SATA 3 Gb/s, která bude omezující v případě využití SSD, nicméně do tohoto zařízení patří především pevné disky a v jejich případě není třeba nic řešit. Horší je to už s cenou, neboť cca 5700 Kč za takové zařízení, to už pomalu zasahuje do oblasti čtyřdiskových NAS. Ostatně takový QNAP TS-431P pořídíme už za 7200 Kč. Vzhledem k nabízeným možnostem by tak slušela nižší cena, ale to už si musí posoudit zákazník sám. 
 
 

Plusy


+ Jednoduché úložiště s HW RAID
+ Nastavení i přes software
+ Úsporný režim

 

Minusy


- Interně pouze SATA 3 Gb/s
- Cena
 
 
Za zapůjčení QNAP TR-004 děkujeme firmě QNAP

 
Cena v době testování: cca 5 700 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek