www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-231P: střední třída pro domácnosti

QNAP TS-231P: střední třída pro domácnosti
, , recenze
Společnost QNAP nám poslala na recenzi NAS TS-231P, který je určen pro domácnosti a malé kanceláře. Nabízí základní ochranu pomocí pole RAID 1 a poslouží především pro základní zálohování a sdílení dat.
K oblíbeným
reklama
Po zapojení disků a samotného NAS už jej můžeme zapnout a pokud máme zapnutý DHCP server na routeru, QNAP TS-231P si automaticky nastaví síť (pro konfiguraci můžete také využít webovou stránku start.qnap.com nebo aplikaci QNAP Qfinder). Stačí se tak podívat, která IP mu byla přidělena a v prohlížeči ji zadat. Objevit by se měla obrazovka, kde budeme vyzváni ke konfiguraci a nastavení systému, nebo ještě k instalaci firmwaru, což byl náš případ. V našem případě jsme použili dva disky, které již byly použity v jiném NAS serveru, ale v něm byly nakonfigurovány společně s dalšími do pole RAID 5, a tak si QNAP vyžádal zcela novou konfiguraci systému.Stačí ale kliknout na tlačítko "Začít" a server si sám automaticky stáhne a nainstaluje firmware, takže po nás vyžaduje jen čekat. Pokud ale nemáme zrovna k dispozici internetové připojení, ale zase máme uložen soubor s firmwarem, můžeme k němu ručně zadat cestu a instalace proběhne z něj.Pak už nám QNAP ohlásí, že je připraven spustit průvodce tzv. "Chytré instalace", který nás v několika bodech provede základním nastavením již nainstalovaného systému a instalací výchozích aplikací.Zde vše probíhá tak, jak jsme zvyklí, takže nejdříve si vybereme název serveru a heslo pro administrátora, pak nastavíme datum a čas, síťový adaptér serveru, zvolíme základní služby (iTunes, Video Center, atd.) a dostaneme se k diskům.V tomto případě jde o dvoudiskový NAS, takže máme na výběr mezi RAID 0, RAID 1, JBOD a dvěma nezávislými disky s vlastními oddíly. Pokud chceme data v rámci samotného NAS chránit, je tu jediná možnost, a to zrcadlení pomocí RAID 1 a pak můžeme ještě data chránit jinak, a to před nepovolanými lidmi pomocí šifrování.Nakonec zbývá už jen potvrdit nastavené volby a pak už nás server přivítá přihlašovací obrazovkou a hlasitým pípáním. To lze naštěstí vypnout v Nastavení systému > Hardware > Zvukový výstražný signál.

reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář