www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-231P: střední třída pro domácnosti

QNAP TS-231P: střední třída pro domácnosti
, , recenze
Společnost QNAP nám poslala na recenzi NAS TS-231P, který je určen pro domácnosti a malé kanceláře. Nabízí základní ochranu pomocí pole RAID 1 a poslouží především pro základní zálohování a sdílení dat.
K oblíbeným
reklama
Po zapojení disků a samotného NAS už jej můžeme zapnout a pokud máme zapnutý DHCP server na routeru, QNAP TS-231P si automaticky nastaví síť (pro konfiguraci můžete také využít webovou stránku start.qnap.com nebo aplikaci QNAP Qfinder). Stačí se tak podívat, která IP mu byla přidělena a v prohlížeči ji zadat. Objevit by se měla obrazovka, kde budeme vyzváni ke konfiguraci a nastavení systému, nebo ještě k instalaci firmwaru, což byl náš případ. V našem případě jsme použili dva disky, které již byly použity v jiném NAS serveru, ale v něm byly nakonfigurovány společně s dalšími do pole RAID 5, a tak si QNAP vyžádal zcela novou konfiguraci systému.Stačí ale kliknout na tlačítko "Začít" a server si sám automaticky stáhne a nainstaluje firmware, takže po nás vyžaduje jen čekat. Pokud ale nemáme zrovna k dispozici internetové připojení, ale zase máme uložen soubor s firmwarem, můžeme k němu ručně zadat cestu a instalace proběhne z něj.Pak už nám QNAP ohlásí, že je připraven spustit průvodce tzv. "Chytré instalace", který nás v několika bodech provede základním nastavením již nainstalovaného systému a instalací výchozích aplikací.Zde vše probíhá tak, jak jsme zvyklí, takže nejdříve si vybereme název serveru a heslo pro administrátora, pak nastavíme datum a čas, síťový adaptér serveru, zvolíme základní služby (iTunes, Video Center, atd.) a dostaneme se k diskům.V tomto případě jde o dvoudiskový NAS, takže máme na výběr mezi RAID 0, RAID 1, JBOD a dvěma nezávislými disky s vlastními oddíly. Pokud chceme data v rámci samotného NAS chránit, je tu jediná možnost, a to zrcadlení pomocí RAID 1 a pak můžeme ještě data chránit jinak, a to před nepovolanými lidmi pomocí šifrování.Nakonec zbývá už jen potvrdit nastavené volby a pak už nás server přivítá přihlašovací obrazovkou a hlasitým pípáním. To lze naštěstí vypnout v Nastavení systému > Hardware > Zvukový výstražný signál.

reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala