www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-231P: střední třída pro domácnosti

QNAP TS-231P: střední třída pro domácnosti
, , recenze
Společnost QNAP nám poslala na recenzi NAS TS-231P, který je určen pro domácnosti a malé kanceláře. Nabízí základní ochranu pomocí pole RAID 1 a poslouží především pro základní zálohování a sdílení dat.
K oblíbeným
reklama
QNAP TS-231P je prostý NAS spadající do střední třídy, který je dostupný za rozumnou cenu. Na našem trhu je k dostání v nejlevnějších obchodech už od cca 5350 Kč s DPH, za něž nabídne 2 diskové pozice, dva 1Gb/s Ethernety, 3 porty rozhraní USB 3.0 a slušný výkon 1,7GHz dvoujádrového procesoru AnnapurnaLabs Alpine AL-212 s jádry Cortex-A15. Zpracování je jako obvykle solidní, ovšem výrobce nám pečetí znemožní dostat se bez ztráty záruky dovnitř na rozdíl od modelů vyšších řad. To sice hned po koupi nemusíme vůbec dělat, neboť upgradovatelný tento NAS není, ale lze si představit, že by si někdo chtěl třeba po roce intenzivního provozu svůj NAS dobře vyčistit.


- klikněte pro zvětšení -

Osobně bych také možná jedno ethernetové rozhraní vyměnil za port HDMI a měl možnost využít linuxovou stanici se serverem připojeným přímo k televizoru. Dalo by se uvažovat také o instalaci plnohodnotného operačního systému, jako to umožňuje třeba model QNAP TS-451+, ale k tomu už by bylo zapotřebí více než 1 GB paměti. Taková funkce je prostě a jednoduše vyhrazena vyšším řadám a ostatně QNAP má v nabídce dost modelů s rozhraním HDMI, stačí si vybrat.

QNAP TS-231P je klasický NAS pevně spojený s rozhraním Ethernet, přes které dokáže při spojení dvou rozhraní protlačit i podstatně více než 110 MB/s, ale k tomu je třeba mít uzpůsobenou síť a opravdu málokdo takovou věc využije. Lze si představit, že zájem o to by mohl mít třeba člověk pracující s videem, ale pro normální využití bohatě postačí propustnost jednoho 1Gb/s Ethernetu, kterou TS-231P dokáže plně saturovat. O moc výkonu nepřijdeme ani po zapnutí šifrování AES, neboť to procesor zvládá hardwarově.

Samozřejmostí je zde systém QTS ve verzi 4.2, který je pohotový, uživatelsky přívětivý a nabízí spoustu doinstalovatelných aplikací. Co se týče překladu do češtiny, objevuje se pár neduhů, které jsou spojeny především se snahou přeložit všechny termíny, takže se dozvíme třeba o ořezání SSD, pod čímž se skrývá prostě příkaz TRIM.


Plusy


+ Vysoký výkon pro domácnost
+ Rozhraní USB 3.0 a 2x 1Gb Ethernet
+ Slušná cena


Minusy


- Žádná extra výbava
- Záruční pečeť brání rozmontování a vyčištění
 
 
Za zapůjčení QNAP TS-231P děkujeme firmě QNAP.
Za zapůjčení pevných disků WD Blue WD10EZEX (1TB) děkujeme T.S.Bohemia.

 
 
Cena v době testování: cca 5 500 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů