www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-453Bmini: NAS i náhrada desktopu

QNAP TS-453Bmini: NAS i náhrada desktopu
, , recenze
QNAP TS-453Bmini, jak už jeho název napovídá, je menší NAS, jehož rozměry odpovídají spíše dvoudiskovému modelu, ale dovnitř se přesto vejdou až čtyři desktopové i mobilní pevné disky nebo SSD. Založen je přitom na CPU Intel a nabídne i HDMI.
K oblíbeným
reklama
Systém QTS nás jako obvykle přivítá přihlašovací obrazovkou plnou fotografií, kde můžeme ihned využít dříve nastavené heslo pro administrátora a zvolit si, zda se chceme přihlašovat se zabezpečením, což v rámci domácí sítě není zrovna nutné.  
 
 
V našem případě nás systém přivítal hned třemi okny. První s titulem "Vítejte v QTS" je obvyklé úvodní okno připravené pro nováčky, kteří se s tímto systémem ještě nesetkali. Druhé nabízí přehlídku novinek systému verze QTS 4.3.3 a poslední nám ukazuje, že je k dispozici nejnovější sestavení tohoto systému, které pochopitelně bylo ihned nainstalováno.

- klikněte pro zvětšení - 
 
Šlo stále o hlavní verzi 4.3.3, přičemž QNAP si chystá také zbrusu novou 4.3.4, v jejímž případě je ale hlavní udávaná novinka ta, že snímky budou k dispozici i na modelech NAS využívajících procesory architektury ARM. To zrovna není případ dnes testovaného QNAP TS-453Bmini.
 
 
Pro aktualizaci systému stačí tuto akci odsouhlasit a počkat si, až si NAS novou verzi sám stáhne, nainstaluje a restartuje se. Pak už byl po několika minutách opět připraven a krom vítacího okna ještě zobrazil další, které vyzývá k zakoupení licencí na aplikace či funkce (jako již v první kapitole zmíněnou podporu exFAT).
 

Přímo na stránkách výrobce se pak dozvíte, jaké funkce nabízí systém QTS 4.3
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
My už jsme testovali dost modelů NAS firmy QNAP na to, abychom dopodrobna rozebírali systém QTS. Zaměřili jsme se už také na rozhraní HDMI a funkčnost coby multimediálního centra i na možnost instalovat operační systém Ubuntu, díky čemuž se z NAS v podstatě stane osobní počítač.
 
 
To jako obvykle zajistí HybridDesk Station, v jejímž popisu se přímo mluví o náhradě stolního počítače. Tím ale zároveň nepřijdeme o funkce NAS, takže stále bude možné využít webové rozhraní a vše s tím spojené a vedle toho na tomto QNAP zároveň může běžet i systém Ubuntu.

reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
27.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
27.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře