www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost

QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost
, , recenze
Dnes se podíváme na moderní NAS firmy QNAP, a to model TS-453D pro čtyři pevné disky. Vybaven je čtyřjádrovým Celeronem a konektivitou 2,5GbE, kterou lze rozšířit pomocí slotu PCIe. Vedle NAS tu ale máme i Wi-Fi kartu a ethernetový přepínač.
K oblíbeným
reklama
K novému NAS serveru QNAP TS-453D tu máme ještě dva kusy vhodného příslušenství, a to jednak přepínač QNAP QSW-1105-5T a vedle něj WiFi kartu QNAP QXP-W6-AX200 (Aorus GC-WBAX200). Oba tyto kusy hardwaru tak v recenzi využijeme také, přičemž WiFi karta putovala do samotného NAS serveru a přepínač byl použit pro spojení s PC.
 
 
 

QNAP QSW-1105-5T

 
Tento přepínač v ceně mírně nad 3000 Kč je určen pro rozšíření naší sítě o zařízení využívající 2,5Gb/s Ethernet, což se může mnohým hodit právě i díky tomu, že tento standard se už začal rozšiřovat především díky novým generacím základních desek. A pokud někdo vyloženě nešetřil na kabeláži, ta by měla pro tuto propustnost také stačit. 
 
 
Switch/přepínač QSW-1105-5T je z hlediska uživatele velice jednoduché zařízení. Vybaveno je pěti 2,5Gb/s porty, takže pokud máme v domácnosti dejme tomu WiFi router/směrovač s 1Gb/s porty v přepínači, bude stačit jej jedním kabelem spojit s novým přepínačem a do zbylých portů už zastrkat ta zařízení, která mají mezi sebou komunikovat po 2,5Gb/s Ethernetu (celková přepínací kapacita je dle specifikací 25 Gb/s). Využít k tomu můžeme libovolné porty a není třeba nic nastavovat.
 
Pochopitelně je tu také zajištěna zpětná kompatibilita, tudíž není problém zapojit do 2,5Gb/s portů třeba televizor s 1Gb/s či dokonce 100Mb/s Ethernetem. Pro napájení máme k dispozici 12W adaptér a není se třeba obávat hluku, neboť chlazení je zcela pasivní. Celkové specifikace naleznete zde
 
 
 

QNAP QXP-W6-AX200 / Aorus GC-WBAX200

 
QNAP QXP-W6-AX200 je rebrandovaná verzi karty s dvoupásmovým WiFi 802.11ax a Bluetooth 5.0. Jde o téměř shodný produkt, jaký najdete v různých obchodech pod označením Aorus GC-WBAX200 a ve stejném balení. Rozdíl je ten, že tato verze má na obalu samolepku určující produktové označení QNAP QXP-W6-AX200 a především pak uvnitř balení najdeme ještě nízkou a rovnou záslepku pro instalaci karty do NAS serveru (jelikož je součástí balení i záslepka standardní velikosti, lze kartu v případě potřeby využít i v PC). Tento výsledný produkt od QNAPu se prodává za cca 1500 Kč, zatímco Aorus GC-WBAX200 za cenu kolem 800 až 900 Kč, takže navýšení ceny jen kvůli 2 kovovým záslepkám navíc je opravdu velké.
 
 
Tato karta jinak nabízí teoreticky propustnost až 2400 Mb/s a založena je na modulu Intel WIFI 6 AX200. V balení k ní dostaneme také příslušnou externí anténu, kterou napojíme na připravené konektory a sama je určena pro rozhraní PCIe x1. 
 
Rozhraní USB na kartě je určeno k tomu, aby mohla využít v případě zapojení v PC rozhraní Bluetooth 5.0. K tomu se využije dodávaný kabel, který napojí kartu na příslušné headery na základní desce.  
 


reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů