reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

RoyalTek RTW1000 – Levná navigace pro nenáročné

, , recenze
RoyalTek RTW1000 – Levná navigace pro nenáročné
Dnes se podíváme na u nás nepříliš známé PDA RoyalTek. Uživatele zhýčkané novým systémem Windows Mobile 5 nejspíše nezaujme, ale jako navigace, či organizér může být RoyalTek dobrou volbou. Navíc se tento model prodává za poměrně přijatelnou cenu.
RoyalTek RTW1000 – Levná navigace pro nenáročné
RoyalTek RTW1000 se stal možná prvním zařízením, které jsme testovali, jemuž nemáme co vytknout. Hardwarová výbava ani design na dnešní dobu neoslní, ale vzhledem k velmi nízké ceně nového přístroje (Koracell nabízí PDA použité při testu za 5 399 Kč s DPH) se jedná o velmi dobrou koupi pro začátečníky a nenáročné uživatele.

Kromě běžných PDA funkcí, které RoyalTek bez obtíží zvládá, musíme pochválit i navigační schopnosti. Přestože je zařízení vybaveno GPS se starším čipem Sirf Star II, díky anténě s vysokou citlivostí je použití v automobilu provázeno jen občasnými výpadky. Nalezení dostatečného množství satelitů trvá 5-15 minut, ve většině případů ale nemusíte čekat méně než 10 minut. Potěšující je rovněž fakt, že např. po vyjetí z tunelu dojde k započetí navigace za 5-10 vteřin.Doba výdrže PDA je spíše průměrná. Při zapnutém GPS se RoyalTek dožaduje energie po cca 200 minutách, při běžné práci vydrží asi o hodinu déle.

RoyalTek RTW1000 můžeme doporučit všem zájemcům požadující levné PDA kombinované se satelitní navigací. Vzhledem k ceně zařízení jsou schopnosti přístroje obrovské a RoyalTek najde uplatnění jako rodinné PDA nebo jako navigace v automobilu, který není příliš využíván.

PDA k otestování zapůjčil Jamicon, děkujeme. Distribuci v ČR zajišťuje Koracell.Doporučená koncová cena zařízení v době psaní recenze činí 6 900. PDA je možné pořídit včetně navigačního softwaru Destinator 6 za 9 990 Kč. Všechny ceny jsou včetně DPH.
reklama
reklama
reklama